Klub Wolontariatu

Od roku szkolnego 2016/2017 działa w naszym ośrodku Klubu Wolontariatu gromadzących coraz większą liczbę wychowanków. W ramach wolontariatu chłopcy pomagają bezdomnym zwierzętom w schronisku „Pod Psim Aniołem”. W ramach zajęć w schronisku wychowankowie wyprowadzali psy na spacery, karmili je, sprzątali teren schroniska, a przede wszystkim „obdarowywali je swoim sercem”.

W ramach wolontariatu pomagamy nie tylko zwierzętom, ale też potrzebującym ludziom. Akcja „Złotówka od serca” polega na zbieraniu pieniążków dla Daniela, podopiecznego Fundacji ,, Pomóż i Ty”, chorego na porażenie mózgowe.

Chcąc pomagać innym, zbieramy również plastikowe nakrętki i makulaturę.

Niedawno zorganizowaliśmy akcję zbierania nakrętek na Żoliborskie Stowarzyszenie „Dom – Rodzina – Człowiek”. Za czynny udział w akcji „Nakrętka” otrzymaliśmy wspaniałe dyplomy. Od września 2016 r. zebraliśmy 320 kg makulatury, a za pieniądze z jej zbiórki kupiliśmy karmę dla bezdomnych zwierząt. 22 grudnia włączyliśmy się w kolejną edycję świątecznej akcji „Alert dla zwierząt” i przekazaliśmy zakupioną karmę dla psów i kotów. Celem tej akcji była pomoc czworonogom przebywającym w schroniskach i przytuliskach na terenie Warszawy.

Dołącz do nas!

– jeśli chcesz pomagać bezdomnym zwierzętom w schronisku „Azyl Pod Psim Aniołem” – zgłoś się do p. Rafała Heby,
– zebrane nakrętki i makulaturę przekaż p. Ani Ambroziak – pomożesz w ten sposób potrzebującym dzieciom ze Stowarzyszenia „Dom – Rodzina – Człowiek” i czworonogom przebywającym w schroniskach i przytuliskach Warszawy,
– dorzuć swoją „złotówkę” dla Daniela, chorego na porażenie mózgowe podopiecznego Fundacji ,, Pomóż i Ty” – puszką opiekuje się p. Małgosia Muszyńska,
– chcesz zrobić coś dobrego dla okolicznych mieszkańców (pomóc staruszce przesunąć meble, wyprowadzić psa czy zrobić zakupy)? – zgłoś się do p. Marty Pruszczyńskiej lub p. Mariusza Stanisławskiego,
– bądź wolontariuszem każdego dnia! – powiedz coś miłego nauczycielowi, pomóż koledze, ustąp miejsca staruszce …. Możliwości jest wiele!

Klub Wolontariatu MOS Nr 7

Dodaj do zakładek Link.