znani ludzie, którzy odwiedzili naszą Placówkę

Gościmy wiele osobistości ze świata sportu, sztuki, którzy mogą być wzorem do naśladowania dla naszych wychowanków.

Zobacz, kto ostatnio nas odwiedził.

Polski Związek Towarzystw Wioślarskich może się poszczycić wieloma znakomitymi zawodnikami. A jednak w plebiscycie na najlepszego Polskiego Wioślarza osiemdziesięciolecia zajął 3 miejsce. Wysoki wzrostem ale jeszcze wyższy wolą walki, odpornością psychiczną i ambicją sportową należał do największych wioślarskich skifistów. Po zakończeniu kariery w 1997 roku bardzo szybko awansuje w życiu zawodowym by 1 maja 2005 roku zostać Dyrektorem Generalnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego. W dniu 14 września odwiedził nas Brązowy Medalista Igrzysk Olimpijskich z Barcelony Pana Kajetan Broniewski.

Nasz gość urodził się 6 marca 1963 roku w Zabrzu
Reprezentował kluby sportowe: Międzyszkolny Ośrodek sportowy w latach 1973-1981, AZS AWF Warszawa w latach 1982-1997.
Trenerzy Paweł Berek
Absolwent technikum Łączności w warszawie
Dyrektor Sportowy w Polskim Związku Towarzystw Wioślarskich

S.R.

W dniu 12 maja 2016 roku mielismy zaszczyt gościć w naszej szkole znakomitego pływaka brązowego medaliste Mistrzostw Świata z 2015 roku w konkurencji 200 metrów stylem motylkowym wraz z trenerem i ojcem panem Andrzejem Świtkowskim.

S.R.

Trzydzieści sześc lat temu wynik 12.36 był to znakomity rekord świata w biegu na 100 m przez płotki. A skoro to rekord świata to był to również rekord Europy i rekord Polski. Upłynęło 36 lat a wynik 12,36 jest w dalszym ciągu znakomitym rezultatem jest dziewiątym wynikiem wszechczasów w biegu na 100 m przez płotki i w dalszym ciągu aktualnym rekordem Polski.
Nasi uczniowie mieli zaszczyt powitać w naszej szkole trzykrotną rekordzistkę Świata, trzykrotną halową mistrzynię Europy, dziesięciokrotną mistrzynię Polski panią Grażynę Rabsztyn.

Pani Grażyna Rabsztyn Wrocławianka jest magistrem ekonomii, ukończyła Szkołę Główną planowania i Statystyki oraz Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu i jest trenerem II klasy w lekkiejatletyce. Największe swoje sukcesy odnosiła w halowych Mistrzostwach Europy w ośmiu startach wywalczyła 1x medal brązowy, 3x medale srebrne i 3 medale złote.
Jako pierwsza zawodniczka na Świecie zeszła poniżej 12 sekund 50 setnych na 100 metrów przez płotki. Trzykrotnie ustanawiając rekordy Świata
2x wygrywała Puchar Europy i 3x Mistrzostwa Świata studentów- Uniwersjada
Pani Grażyna Rabsztyn obecnie pracuje w Polskim Kolitecie Olimpijskim.

S.R.

Wielu sukcesów odnieśli polscy sportowcy na różnych arenach całego świata. I wiele się świat nauczył od polskich mistrzów sportu . W latach 60, 70 i 80 na świecie mówiło się o polskiej szkole boksu. Byliśmy potęgą. Zdobywaliśmy medale, wygrywaliśmy mecze. Ale to jak na razie historia. Ostatni Olimpijski medal w boskie zdobyliśmy w 1988 roku w Seulu. A przed nami ostatni Mohikanin polskiego pięściarstwa medalista Olimpijski, Świata i Europy. W dniu 27 stycznia mieliśmy zaszczyt gościć w naszym Ośrodku Pana Kazimierza Szczerbę brązowego medalistę Igrzysk Olimpijskich.

Pan Kazimierz Szczerba urodził się 4 marca 1954 roku w Ciężkowicach w Województwie rzeszowskim.
Reprezentował kluby sportowe – Hutnik Nowa Huta, CWKS Legia Warszawa
Mistrzem Polski był 3 rzy na Igrzyskach Olimpijskich startował 2 krotnie w 1976 roku w Montrealu zdobył III miejscei taki sam medal wywalczył 4 lata później w Moskwie.
4 lata później z powodu sowieckiego bojkotu olimpiady w LOS Angeles nie mógł walczyć o kolejny medal może złoty.