Trzydzieści sześc lat temu wynik 12.36 był to znakomity rekord świata w biegu na 100 m przez płotki. A skoro to rekord świata to był to również rekord Europy i rekord Polski. Upłynęło 36 lat a wynik 12,36 jest w dalszym ciągu znakomitym rezultatem jest dziewiątym wynikiem wszechczasów w biegu na 100 m przez płotki i w dalszym ciągu aktualnym rekordem Polski.
Nasi uczniowie mieli zaszczyt powitać w naszej szkole trzykrotną rekordzistkę Świata, trzykrotną halową mistrzynię Europy, dziesięciokrotną mistrzynię Polski panią Grażynę Rabsztyn.

Pani Grażyna Rabsztyn Wrocławianka jest magistrem ekonomii, ukończyła Szkołę Główną planowania i Statystyki oraz Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu i jest trenerem II klasy w lekkiejatletyce. Największe swoje sukcesy odnosiła w halowych Mistrzostwach Europy w ośmiu startach wywalczyła 1x medal brązowy, 3x medale srebrne i 3 medale złote.
Jako pierwsza zawodniczka na Świecie zeszła poniżej 12 sekund 50 setnych na 100 metrów przez płotki. Trzykrotnie ustanawiając rekordy Świata
2x wygrywała Puchar Europy i 3x Mistrzostwa Świata studentów- Uniwersjada
Pani Grażyna Rabsztyn obecnie pracuje w Polskim Kolitecie Olimpijskim.

S.R.