21 marca 2016 r. wiosna postanowiła sprawić nam prezent i pomimo naszych obaw, przywitała nas piękną słoneczną pogodą. 
Z tej okazji jak co roku już od 8 lat, zorganizowaliśmy dzień sportu, w którym punktem głównym był turniej piłkarski. Zaproszone zostały trzy placówki. Jako gospodarze wystawiliśmy dwie drużyny. 


Zwycięstwo w turnieju odniosła pierwsza drużyna z Osowskiej w składzie: Bartosz Szewczyk, Mateusz Ko(e)renkiewicz, Andrzej Dąbrowski, Mateusz Nowowiejski, Michał Kakojejko, Bartłomiej Jankiewicz i Dominik Popławski, która wygrała zdecydowanie wszystkie cztery mecze( 6:1 z drugą Osowską, 7:1 z MOW Podciernie, 8:1 z MOS Radość i 3:0 z MOS Brożka)
Na miejscu drugim uplasowała się druga drużyna Osowskiej w składzie: Martin Pietrzykowski, Marcin Siarnecki, Karol Łyciuk, Rafał Wilkowski, Tomasz Stawski, Patryk Wiśniewski, Adrian Gryglicki, Kacper Łukasik. Chłopcy poza porażką z pierwszą Osowską wygrali 1:0 z Brożka, 2:0 z Podcierniem i zremisowali 2:2 z Radością.
Pozostałe lokaty zajęli: 
3 miejsce MOS Brożka( 0:3 z Osowską 1, 0:1 z Osowską 2, 3:0 z MOs Radość i 1:0 z MOW Podciernie)
4 miejsce MOS Radość(1:8 z Osowską 1, 2:2 z Osowską 2, 0:3 z Brożka, 1:0 z Podcierniem)
5 miejsce MOW Podciernie( 1:7 z Osowską 1, 0:2 z Osowską 2, 0:1 z Brożka, i 0:1 z Radością)
W czasie , gdy trwał się turniej piłkarski odbyły się też dwa konkursy. 
Konkurs żonglerki piłką wygrał Bartosz Szewczyk, natomiast w konkursie rzutów do kosza najlepszy okazał się Mateusz Gryglicki.
Na zakończenie odbył się krótki mecz piłki nożnej pomiędzy wychowawcami a pierwsza drużyną Osowskiej. Chłopcy rozpędzeni zwycięstwem w turnieju rozgromili drużynę wychowawców..( wyniku nie podam, bo troszkę wstyd) Ale na pewno postaramy się zrewanżować.
Relacja: Andrzej Dąbek

_auto_generated_thumb_ _auto_generated_thumb_ _auto_generated_thumb_ _auto_generated_thumb_