Zajęcia terenowe w Lesie Kabackim

Dnia 29 maja br. odbyły się zajęcia terenowe w Lesie Kabackim pt. „Na tropie bioróżnorodności” organizowane przez Centrum Edukacji Przyrodniczej – Leśnej. Tematem przewodnim zajęć były dzikie gatunki flory i fauny stanowiące lokalną bioróżnorodność warszawskich lasów, a także ich wpływ na funkcjonowanie ekosystemu leśnego. Celem zajęć było zwrócenie uwagi uczniów na tematykę zagrożenia wyginięciem wybranych gatunków w środowisku miasta. Uczniowie metodą badawczą za pomocą klucza i atlasów rozpoznawali jakie rośliny występują w lesie i na łące. Był to dobrze i miło spędzony czas, a przy okazji dostarczył mnóstwo zabawy. Uczniowie wrócili z tej leśnej wyprawy pełni wrażeń i bogatsi w nową wiedzę.

Tekst: A.A.

Może Cię również zainteresować...