10 LAT MŁODZIEŻOWEGO OŚRODKA SOCJOTERAPII NR 7 W WARSZAWIE

Rok 2017 jest szczególny dla całej społeczności Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr7 w Warszawie, gdyż mija właśnie 10 lat od momentu, gdy pierwsi uczniowie przekroczyli mury tej placówki. W związku z tym wspaniałym świętem od początku roku szkolnego 2017/2018 wszyscy pracownicy oraz uczniowie zjednoczyli swoje siły w przygotowaniu obchodów jubileuszu naszej Placówki. 11 października w Kościele Nawrócenia Św. Pawła Apostoła odbyła się msza święta w intencji Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Nr7, wszystkich pracowników oraz wychowanków.
12 października, był dniem wieńczącym naszą pracę i przygotowania do obchodów jubileuszu. Tego dnia w murach pięknie odnowionego budynku o godzinie 11 rozpoczęliśmy obchody 10-lecia. Uroczystość rozpoczęła się akademią, którą pod czujnym okiem wychowawców, przygotowali nasi uczniowie. Jubileuszowe przedstawienie poprowadził wraz z naszymi podopiecznymi pan Sebastian Rębowski, który wspólnie z panem Andrzejem Dąbkiem wykonali piosenkę „Już 10 lat minęło…” Po części artystycznej, wszystkich gości serdecznie przywitał pan dyrektor Robert Lisewski. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, Przewodnicząca Komisji Edukacji i Rodziny miasta stołecznego Warszawy pani Małgorzata Żuber Zielicz, przedstawiciele Biura Edukacji w Warszawie, pani dyrektor Mieczysława Nowotniak, pani naczelnik Regina Sobolewska, pan inspektor Jacek Grzyśka, przedstawiciele Poradni Psychologiczno Pedagogicznej nr 16, Ks. Proboszcz Adam Szkup, przedstawiciele firmy Orange Polska, Związków Zawodowych Nauczycielstwa Polskiego, dyrektorzy zaprzyjaźnionych MOS-ów oraz MOW-ów, emerytowani pracownicy, artystka Lidia Kopania, absolwenci, rodzice, uczniowie i wszyscy pracownicy Ośrodka.
Następnie głos zabrali przybyli goście, w pełnych ciepłych słów przemówieniach docenili dziesięcioletni dorobek placówki, wieloaspektowy rozwój naszych wychowanków, ich osiągnięcia, sukcesy, udział w niezliczonej ilości rożnego rodzaju olimpiadach i konkursach.
Po wystąpieniach, gratulacjach i życzeniach dostojnych gości nadszedł czas na jubileuszowy tort, którym zostali poczęstowani wszyscy uczestnicy uroczystości. W ten symboliczny sposób mogliśmy podziękować sympatykom naszego Ośrodka, którzy z dużym zaangażowaniem pracowali na jego kolejne sukcesy. Po słodkościach goście mieli okazję zwiedzić świeżo wyremontowane pomieszczenia internatu i szkoły oraz obejrzeć film przedstawiający zmiany zachodzące w naszym Ośrodku w ciągu 10 lat jego istnienia a także wpisać się do księgi pamiątkowej. Na koniec na wszystkich zgromadzonych w sali konferencyjnej czekał poczęstunek, w którego przygotowanie z pełnym poświęceniem zaangażował się pan Łukasz Kania – nauczyciel przedmiotów zawodowych oraz nasi wychowankowie uczący się w CKP Mińska na kierunku Kucharz. W ten oto sposób zakończyliśmy obchody Jubileuszu 10-lecia, życząc sobie co najmniej kolejnych tak pięknych 10 lat pracy.