Internat

Na poziomie internatu obowiązuje podział na 7 grup wychowawczych liczących maksymalnie do 12 wychowanków. Do każdej grupy przypisanych jest 3 wychowawców, a każdy z nich prowadzi popołudniowy indywidualny dyżur wychowawczy. Wychowankom oferujemy urozmaicone program zajęć popołudniowych. Pomagamy w odrabianiu prac domowych i wyrównywaniu braków szkolnych. We wszystkich grupach odbywają się systematyczne zajęcia socjoterapeutyczne prowadzone przez specjalistów.

Przywiązujemy dużą wagę do systematycznych zajęć sportowych, doceniając zdrowotne i wychowawcze walory sportu, mającego wielki wpływ na kształtowanie osobowości młodego człowieka. Możemy poszczycić się wieloma sukcesami w tej dziedzinie, czego dowody w postaci pucharów, dyplomów i statuetek umieszczone są w „sali sportu”. Uwzględniamy też wpływ kultury na rozwój osobowości młodzieży, dlatego umożliwiamy wychowankom systematyczne wyjścia do kina, teatru czy muzeum.

Uczymy chłopców dbałości o czystość i porządek w pokojach i innych pomieszczeniach internatu. Możemy pochwalić się świeżo wyremontowanymi sypialniami chłopców, łazienkami i świetlicą umożliwiającą wspólne spędzanie czasu. Dziękujemy również naszym „ciociom” z kuchni za pyszne posiłki i rozpieszczanie nas smakołykami.

Skip to content