KONKURS MIĘDZYSZKOLNY ‘Culture is Great’

Dnia 22 maja trzech uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzyszkolnym konkursie wiedzy o krajach anglojęzycznych ‘Culture is Great’ organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 394 dla uczniów szkół podstawowych w Warszawie.
W konkursie wzięły udział cztery drużyny, które musiały przebrnąć przez trzy konkurencje. Pierwsza składała się z 10 rund, w których każda z drużyn odpowiadała na pytania dotyczące wiedzy o krajach anglojęzycznych. W drugiej rundzie należało przyporządkować zdjęcia znanych budowli z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Australii czy Kanady do ich nazw. Ostatnia, trzecia runda, polegała na podpisaniu flag różnych państw. Dodatkowym utrudnieniem w tej rundzie był fakt, że nazwy należało wpisać w języku angielskim. Po trzech rundach, miejsce miały dwie dogrywki – o pierwsze i trzecie miejsce. Nasza drużyna grała o trzecie miejsce i udało się nam nie spaść z podium. Warto dodać, że jeden z naszych uczniów zrobił duże wrażenie swoją wiedzą na organizatorze konkursu. Wygranym serdecznie gratulujemy i liczymy na zaproszenie do kolejnej edycji konkursu.

Tekst: K.K.