„Krew się polała! – pierwsza pomoc”

18.10.br. uczniowie klasy 8a uczestniczyli w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej pt. „Krew się polała! – pierwsza pomoc”. Zajęcia zostały poprowadzone przez Młodzieżową Drużynę Ratowniczą w CLXII LO/SP 379 przy ul. Turmonckiej 2
w ramach Warszawskiego Festiwalu Młodzieży. Podczas zajęć niejednokrotnie, na szczęście tylko dla potrzeb edukacyjnych, „polała się krew” a uczniowie dowiedzieli się, jak udzielać pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. Chłopcy mogli sprawdzić swoje umiejętności na interaktywnym fantomie do nauki udzielania pierwszej pomocy. Zdobyte informacje na pewno na długo pozostaną w ich pamięci.

Tekst: A.A.

Może Cię również zainteresować...