MOS Osowska wicemistrzem Polski w piłce nożnej Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii!!!

W dniach 8-9 czerwca 2017 r. na boisku Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Nr 7 na ul. Osowskiej 81 odbyły się pierwsze historyczne Mistrzostwa Polski Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii.

Organizatorem był Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii Nr 7 w Warszawie. Przy organizacji pomagał Akademicki Związek Sportowy Środowisko Warszawa. Uroczystego Otwarcia dokonał Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Nr 7 – Pan Robert Lisewski. W otwarciu uczestniczyła, Pani Wicedyrektor Jolanta Kaczmarczyk oraz Inspektor Kształcenia Specjalnego Biura Edukacji m.st. Warszawy – Pan Jacek Grzyśka.

12. MOS Wierzchowo Dworzec

Drużyny zostały podzielone na trzy grupy po cztery drużyny. Pierwszego dnia odbyło się 18 meczów eliminacyjnych, które wyłoniły 8 drużyn tworzących pary ćwierćfinałowe. Drugiego dnia odbyło się 12 meczów, które zdecydowały o końcowych miejscach poszczególnych drużyn.
Pierwszym historycznym Mistrzem Polski został Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii z Zielonki, który w wielkim finale pokonał 1:0 gospodarzy z Młodzieżowego Ośrodka Nr 7 z Warszawy. Brązowe medale zdobyłMłodzieżowy Ośrodek Socjoterapii WierzchowoDworzec, którego piłkarze w meczu o brązowe medale pokonali piłkarzy z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii z Bystrzycy Górnej również wynikiem 1:0.
Królem strzelców został nasz uczeń Michał Kakojejko ! Michał strzelił 13 bramek.
Nasza reprezentacja rozegrała sześć meczów wygrywając cztery razy, raz remisując i raz przegrywając.

Drużynę MOS Nr 7 z Osowskiej reprezentowali:
1.Michał Kakojejko, 2.Bartłomiej Jankiewicz, 3.Damian Rafalak, 4. Patryk Wiśniewski, 5.Martin Pietrzykowski, 6. Kamil Mieszkowski, 7. Maciej Monica, 8. Dominik Popławski
Łącznie podczas Mistrzostw odbyło się 30 meczów, co dało 572 minuty !!! To prawie 10 godzin gry !
W 12 drużynach łącznie grało 114 piłkarzy !
Mecze eliminacyjne oraz te o miejsca 5, 7, 9 i 11 trwały 2 x 10 minut. Mecze ćwierćfinałowe oraz półfinałowe trwały 2 x 12 minut. Mecze o 3 i o 1 miejsce trwały 2 x 15 minut.

0:1

Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, ponieważ wszystko przebiegło zgodnie z planem. Poza rywalizacją na boisku udało się również umożliwić uczestnikom spoza Warszawy zwiedzanie Stadionu Narodowego !

Koordynowaniem Mistrzostw zajmował się wychowawca Andrzej Dąbek przy wsparciu naszej Dyrekcji oraz wychowawców: Krzysztofa Gorczycy, Dariusza Myśliwca, Rafała Heby, Krzysztofa Pieczykolana, bez których nie udałoby się sprawnie przeprowadzić tej, jakże wielkiej imprezy. W mniejszym lub większym stopniu pomagali również inni wychowawcy i nauczyciele MOS Nr 7. Smacznymi posiłkami raczyli uczestników nasi kucharze.

Podczas Uroczystego Zakończenia Mistrzostw, w którym uczestniczył Dyrektor Robert Lisewski wręczono najlepszym drużynom puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Pozostałe drużyny otrzymały również pamiątkowe puchary oraz dyplomy i nagrody za uczestnictwo.

Puchar Przechodni zabrał ze sobą na przynajmniej najbliższy rok zwycięzca I Mistrzostw- MOS Zielonka.

Wyróżnieni statuetkami i nagrodami rzeczowymi zostali również:Król Strzelców Mistrzostw(13 bramek)- Michał Kakojejko z MOS Nr 7 Warszawa
Najlepszy Zawodnik Mistrzostw- Arkadiusz Wojtecki z MOS Zielonka
Najlepszy Bramkarz Mistrzostw- Kacper Nowak z MOS Wierzchowo Dworzec

Dodatkowo każdy uczestnik Mistrzostw otrzymał Dyplom Uczestnictwa.
Wszyscy uczestnicy bez względu na wynik, byli bardzo zadowoleni z udziału w Mistrzostwach i wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnych.

Jako inicjatorzy i gospodarze czujemy się nie tylko zachęceni, ale też w obowiązku, aby ta impreza stała się cykliczna, i na stałe zadomowiła w naszym kalendarzu.