III NOWOROCZNY MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O SPORCIE

Dnia 22 stycznia 2019 r. w Sali Sportu MOS Nr 7 odbył się już trzeci w historii Noworoczny Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Sporcie.
Przypomnę tylko, że konkursy wiedzy o sporcie odbywają się w naszej placówce od 2010 r. Do roku 2016 r. organizowaliśmy je tylko dla naszych wychowanków. Od 2017 r. Konkurs organizujemy dla chętnych warszawskich szkół z naszego zaprzyjaźnionego środowiska.
Tak jak w poprzednich latach, również w tym roku udział w Konkursie wzięło osiem placówek. W porównaniu z poprzednim rokiem była jedna zmiana, gdyż zamiast ośrodka z Brożka , był ośrodek z Dolnej.
1. MOS Osowska
2. MOS Radość
3. MOS Reymonta
4. MOS Zielonka
5. MOW Dolna
6. SZ.P.394 Różana
7. SPWR Toruńska
8. OSW Zakroczymska
Każda placówka mogła wystawić do Konkursu trzech uczniów( jednak Reymonta i Zakroczymską reprezentowało dwóch,). Ich indywidualne osiągnięcia wliczane były na koniec do klasyfikacji drużynowej. Łącznie w konkursie udział wzięło w tym roku 22 uczestników.
MOS Nr 7 Osowska reprezentowali: Adrian Pawłowski, Kacper Skrzypski i Krystian Poreda, który w ostatniej chwili zastąpił chorego Stanisława Antoniewicza. Niestety Krystian nie miał wcześniej możliwości przygotowywania się do Konkursu.
Tak , jak w poprzednich latach Konkurs składał się z trzech rund. Do drugiej rundy awansowało dziesięciu uczestników, do trzeciej finałowej pięciu . W pierwszej rundzie każdy uczestnik losował kopertę z trzema pytaniami. W drugiej rundzie(półfinały)uczestnicy odpowiadali na dwa pytania, a w trzeciej finałowej na cztery pytania. Maksymalnie można było zdobyć 9 pkt.
Tak jak w zeszłym roku zdecydowanym zwycięzcą Konkursu został uczeń ze Szkoły Podstawowej Wspierania Rozwoju z ul. Toruńskiej Krystian Dutkiewicz- 8,33 pkt . Drugie miejsce zajął uczeń z Zakroczymskiej Paweł Murziński -6 pkt. Trzecie miejsce zajął nasz reprezentant Adrian Pawłowski( 5, 75 pkt) Po raz pierwszy reprezentant MOS Osowska znalazł się w trójce najlepszych. Gratulacje Adrian !
Pozostali nasi reprezentanci( Kacper Skrzypski i Krystian Poreda) zajęli miejsca 14-19, gdyż odpadli już po pierwszej rundzie uzyskując po 0,5 pkt.
Klasyfikacja drużynowa:
1. SPWR Toruńska
2. OSW Zakroczymska
3. MOW Dolna
4. MOS Zielonka
5. MOS Osowska
6. MOS Radość
7. SZ.P 394 Różana
8. MOS Reymonta
Skład jury Konkursu: Andrzej Dąbek, Sebastian Rębowski , Krzysztof Pieczykolan, Robert Przybyła.
Najlepsi otrzymali statuetki. Każdy bez wyjątku uczestnik Konkursu został nagrodzony nagrodą książkową o tematyce sportowej. Wszystkie szkoły otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy. Zapraszamy za rok.

Tekst: A.D.