Narodowe Czytanie 2019 w MOS nr 7

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku.

Pierwszą lekturą był Pan Tadeusz, następnie dzieła Aleksandra Fredy, później kolejno były to:  Trylogia Henryka Sienkiewicza, Lalka Bolesława Prusa, Quo vadis Henryka Sienkiewicza, Wesele Stanisława Wyspiańskiego.

Akcja Narodowe Czytanie 2018 miała wyjątkowy charakter. W związku z jubileuszem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Para Prezydencka zaprosiła do lektury Przedwiośnia Stefana Żeromskiego.
Podczas tegorocznej odsłony Narodowego Czytania wybór padł na Nowele polskie:
  • Dobra pani Elizy Orzeszkowej,
  • Dym Marii Konopnickiej,
  • Katarynka Bolesława Prusa,
  • Mój ojciec wstępuje do strażaków Brunona Schulza,
  • Orka Władysława Reymonta,
  • Rozdziobią nas kruki, wrony…Stefana Żeromskiego,
  • Sachem Henryka Sienkiewicza
  • Sawa Henryka Rzewuskiego
       Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 7 dołączył do uczestników Narodowego Czytania. 6.września 2019 cała społeczność szkolna spotkała się na wspólnej lekturze Katarynki Bolesława Prusa. Dodatkowo, już w mniej formalnej atmosferze, czytaliśmy i inscenizowaliśmy  Rzepkę Juliana Tuwima i Na straganie Jana Brzechwy.
Tekst: M.P.