DORADZTWO ZAWODOWE W FIRMIE DEVELOPERSKIEJ

Przed Świętami Bożego Narodzenia 14 uczniów naszego Ośrodka odwiedziło, w ramach doradztwa zawodowego, znanego warszawskiego developera – TRYBOŃ PPI. Firma istnieje na polskim rynku od 1990 r. Początkowo skupiała się na działalności projektowej, następnie – budowlanej w zakresie budownictwa wielorodzinnego aż po zarządzanie i administrowanie obiektami. Obecnie usługi są kompleksowe – włączają ofertę architektury wnętrz oraz wykończenia i wyposażenia lokali.
Pani Iza Szpak, dyrektor zarządzająca nieruchomościami, omówiła nam zakres prac developerskich, począwszy od inwestycji i zakupu gruntów poprzez projektowanie, proces budowy, wykończenia, sprzedaży, a następnie administrowania budynkami i utrzymywania ich w dobrej kondycji. Oprócz uzyskania ciekawych i przydatnych na rynku pracy informacji, uczniowie mieli okazję poznać pracowników – architektów i innych specjalistów, porozmawiać z nimi i zobaczyć efekty ich pracy.
Działalność developera wymaga nadzoru na każdym etapie. Szczególnie złożonym technicznie procesem są roboty budowlane, wykonywane przez zespół fachowców różnych specjalności: betoniarzy, murarzy, blacharzy, monterów, malarzy, elektryków, technologów robót wykończeniowych itp. Chłopcy będą mogli przyjrzeć się im z bliska, gdyż zostali zaproszeni przez TRYBOŃ PPI do udziału w zajęciach na terenie budowy inwestycji przy ul. Kamionkowskiej 1.
Czekamy z niecierpliwością!

Tekst: A.M.