MOS NR 7 WARSZAWA(OSOWSKA) TRZECI RAZ Z RZĘDU MISTRZEM POLSKI W PIŁCE NOŻNEJ MŁODZIEŻOWYCH OŚRODKÓW SOCJOTERAPII 09-10.06.2022 !!!

W dniach 09-10 czerwca 2022 r. na boisku Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Nr 7 na ul. Osowskiej 81 oraz boisku w Parku Polińskiego odbyły się PIĄTE w historii Mistrzostwa Polski Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii w piłce nożnej.
Organizatorem tak, jak w poprzednich latach był Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii Nr 7 w Warszawie z ul. Osowskiej 81 przy ogromnemu wsparciu Akademickiego Związku Sportowego- Środowisko Warszawa. Udział w Mistrzostwach wzięła rekordowa liczba 16 placówek z całej Polski.
Łącznie w Mistrzostwach wzięło udział ponad 140 zawodników.
Drużyny zostały podzielone na cztery grupy po cztery drużyny. Pierwszego dnia odbyły się 24 mecze eliminacyjne, które wyłoniły 8 drużyn tworzących pary ćwierćfinałowe. Drugiego dnia odbyło się 20 meczów, które zdecydowały o końcowych miejscach poszczególnych drużyn. W 24 meczach padły 183 bramki. Łączny czas gry we wszystkich meczach( nie licząc serii rzutów karnych) to 780 minut ! W czterech meczach o rozstrzygnięciu zdecydować musiały rzuty karne( dwa mecze ćwierćfinałowe, mecz o 3 miejsce i mecz o miejsca 9-12)

Nasza droga do zwycięstwa!!!
Nie jest łatwo wygrać dwa razy z rzędu Turniej, w którym bierze udział kilkanaście drużyn, a mecze trwają niecałe pół godziny. Ale wygrać Mistrzostwa Polski MOS-ów trzy razy z rzędu, to jest naprawdę wyczyn wyjątkowy. Tym bardziej, że było to zwycięstwo zasłużone.
A dokonała tego drużyna MOS Nr 7 Warszawa z ul. Osowskiej. A oto droga do zwycięstwa:

WYNIKI WSZYSTKICH MECZÓW NASZEJ DRUŻYNY:
Faza grupowa
MOS Nr 7 Warszawa – MOS Ustka 13:0
MOS Nr 7 Warszawa – MOS Nr 3 Warszawa 12:1
MOS Nr 7 Warszawa- MOS Puławy 3:1
Ćwierćfinał
MOS Nr 7 Warszawa- MOS Szczecin 4:1
Półfinał:
MOS Nr 7 Warszawa- MOS Nr 2 Kraków 5:1
Finał
MOS Nr 7 Warszawa- MOS Nr 6 Warszawa 3:0

W meczu finałowym wszystkie 3 bramki padły w ostatnich pięciu minutach i były podsumowaniem bardzo dobrej gry drużyny w całych mistrzostwach.
Łącznie strzeliliśmy aż 40 bramek( co jest rekordem Mistrzostw), a straciliśmy zaledwie 4 bramki.
Poza zwycięstwem w Mistrzostwach , nasi piłkarze zdominowali klasyfikacje indywidualne.

SKŁAD DRUŻYNY MISTRZÓW Z MOS NR 7 WARSZAWA

1.Krystian Walędzik( bramkarz), 2.Gabriel Zadrożny,3. Jakub Toruński, 4. Mateusz Łapa, 5. Rafał Siwek, 6.Aleksander Cieślak, 7.Paweł Kryśkiewicz, 8.Bartek Kryśkiewicz, 9.Jakub Madej.

KRÓL STRZELCÓW
Królem strzelców V Mistrzostw MOS-ów w Piłce Nożnej został reprezentant MOS Nr 7 Warszawa Gabriel Zadrożny( 18 bramek), na miejscu 2 uplasował z 9 bramkami ubiegłoroczny król strzelców Jakub Toruński( MOS Nr 7 Warszawa). Trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców również z 9 bramkami zajął Kacper Nowak( MOS Nr 6 Warszawa)

Ciekawostką w tej klasyfikacji jest to, że Gabriel Zadrożny w poprzednich mistrzostwach Polski grał na pozycji…bramkarza i walnie się wtedy przyczynił do zdobycia mistrzostwa. W meczu finałowym w dogrywce w rzutach karnych Gabryś obronił dwa rzuty karne i sam strzelił decydującego.
Tym razem został zdecydowanie najlepszym strzelcem Mistrzostw z rekordem 18 strzelonych bramek.
NAJLEPSZY ZAWODNIK
Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Jakub Toruński z drużyny mistrza z MOS Nr 7 Warszawa.

NAJLEPSZY BRAMKARZ
Najlepszym bramkarzem został Krystian Walędzik z MOS Nr 7 Warszawa, a zastosowane kryterium, to najmniej wpuszczonych bramek. Krystian wpuścił zaledwie 4 w sześciu meczach.
STRZELCY BRAMEK W DRUŻYNIE MISTRZA
18- Gabriel Zadrożny
9- Jakub Toruński
6- Bartek Kryśkiewicz
2- Mateusz Łapa
2.-Paweł Kryśkiewicz
2- Aleksander Cieślak
1-Jakub Madej

Na bardzo duże wyróżnienie zasługuje oczywiście cala drużyna mistrzów, gdyż nikt nie zawiódł, i wszyscy grali najlepiej, jak potrafili, a niektórzy zaskoczyli nawet lepszą grą, niż można się było po nich spodziewać. Szczególnie należy wyróżnić Bartka Kryśkiewicza, który choć nie zdobył żadnej statuetki, to jego pozytywny wpływ na drużynę był ogromny. Choć w każdym meczu wchodził z ławki jako joker, to ta taktyka sprawdziła się idealnie. Oprócz tego, że po jego wejściu widać było różnicę w grze na plus, to strzelił kilka ważnych bramek, a w meczu finałowym, choć nie strzelił bramki, to popisał się pięknymi asystami przy wszystkich trzech bramkach!!!

KLASYFIKACJA KONCOWA V MISTRZOSTW POLSKI MOS-ÓWMO
1. MOS Nr 7 Warszawa
2. MOS Nr 6 Warszawa
3. MOS Nr 2 Kraków
4. MOS Rudzienko
5. MOS Skarżysko- Kamienna
6. MOS Puławy
7. MOS Szczecin
8. MOS Nr 4 Łódź
9. MOS Wierzchowo Dworzec
10. MOS Łomianki
11. MOS Nr 4 Warszawa
12. MOS Nr 3 Warszawa
13. MOS Gołotczyzna
14. MOS Nr 8 Warszawa
15. MOS Wilga
16. MOS Ustka

Podczas Uroczystego Zakończenia Mistrzostw, wręczono najlepszym drużynom puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Pozostałe drużyny otrzymały również pamiątkowe puchary oraz dyplomy i nagrody za uczestnictwo. Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych otrzymali statuetki i nagrody rzeczowe.
Smacznym podsumowaniem Mistrzostw była już tradycyjnie PIZZA dla wszystkich uczestników. A wcześniej przez dwa dni smaczne posiłki przygotowywały dla gości ciocie kucharki.
Wszyscy uczestnicy bez względu na wynik, byli bardzo zadowoleni z udziału w Mistrzostwach i wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnych.

Ze sportowym pozdrowieniem/Andrzej Dąbek

Może Ci się również spodoba

Skip to content