MOS Osowska Najlepsza w Turnieju Piłki Nożnej Inaugurującym Sezon 2019/2020 WLPN OW i DD

W dniu 26 września 2019 r. rozegrany został coroczny Inauguracyjny Turniej Piłki Nożnej , który jest wstępem do kolejnego sezonu rozgrywek Warszawskiej Ligi Piłki Nożnej Ośrodków Wychowawczych I Domów Dziecka.
Wyjątkowo turniej został rozegrany na obiekcie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Turniej zosrganizowany został przy ogromnej pomocy Akademickiego Związku Sportowego- Środowisko Warszawa, który od wielu lat wspiera nasze rozgrywki piłkarskie.
Nasza placówka wystawiła dwie drużyny. W kategorii starszej i młodszej. W starszej wzięło udział osiem drużyn, w młodszej tylko trzy.
Nasza pierwsza drużyna okazała się już nie pierwszy raz najlepsza, choć zwycięstwo nie przyszło łatwo. Trafiliśmy do trudnej grupy z silnymi drużynami z MOW Barska i z MOS Reymonta plus drużyna z Różanej, która w ostatnich latach była zawsze bardzo silna. Zaczęło się dobrze, gdy w pierwszym meczu z Barską objęliśmy prowadzenie. Niestety Barska wyrównała , i mecz zakończył się remisem. W drugim meczu z Reymonta również zremisowaliśmy, tym razem bezbramkowo i nasza sytuacja zrobiła się nieciekawa. Tylko dwie drużyny z czterech mogły awansować do półfinałów. A przed ostatnim meczem zajmowaliśmy trzecie miejsce. Aby awansować, musieliśny ostatni mecz z Różaną wygrać , i aby być pewnymi awansu musieliśmy wygrać przynajmniej czterema bramkami, albo wygrac minimalnie, licząc na remis w meczu pomiędzy Reymonta a Barską . Nasi najlepsi piłkarze spisali się znakomicie wygrywając aż 6:0, a w drugim meczu Barska pokonała Reymonta. A zatem awansowaliśmy do półfinału z drugiego miejsca w grupie.
W półfinale choć mieliśmy przewagę nad MOS Brożka , to nie zdołaliśmy strzelić bramki, mecz zakończył się wynikiem 0:0 i o awansie do finału musiały rozstrzygnąć rzuty karne. Mieliśmy pewny punkt w bramce w postaci Kuby Kosina, więc jako trener czułem się spokojny. I rzeczywiście nasi przeciwnicy strzelali , jakby byli zahipnotyzowani przez naszego bramkarza. Na trzy strzały dwa razy nie trafili w bramkę, a jeden strzał obronił Kuba. Nasi piłkarze( Poreda, Wiatr, Borkowski) wykorzystali wszystkie trzy karne , i tym sposobem wygraliśmy 3:0 awansując do finału, gdzie już czekali na nas piłkarze z Barskiej. A zatem turniej zaczęliśmy i kończyliśmy meczem z Barską .
Mecz finałowy toczył sięz lekką przewagą piłkarzy z Barskiej . Nasi piłkarze byli już mocno zmęczeni. Jednak bronili się dzielnie, odgryzając się kontratakami. Bardzo dobrze bronił nasz bramkarz. Gdy już wydawało się, że w finale o zwycięstwie rozstrzygną znowu rzuty karne, Osowska wyprowadziła piękną akcję, gdzie z podania Poredy zwycięską bramkę strzelił Borkowski. Barska nie zdołała wyrównać, i tym oto sposobem MOS Osowska zwyciężyła w Turnieju Inauguracyjnym sezonu 2019/2020.
A tak przedstawa się skład naszej zwycięskiej drużyny:
Piotr Borkowski, Krystian Poreda, Kacper Jagnicki, Patryk Wiatr, Konrad Kosowski, Filip Jeżak, Dominik Żołyński, Jakub Kosin , Patryk Śledziewski.
MOS Osowska młodsza zagrała tylko dwa mecze. Pierwszy mecz wygrała 3:0 z SPWR Toruńska. W drugim meczu poniosła porażkę 1:2 z MOS Radość, ostatecznie zajmując drugie miejsce w tutrnieju w kategorii młodszej.
,, Młodzi” potrzebują jeszcze czasu, aby się lepiej zgrać. Ale i im oczywiście należą się gratulacje.
Nasi młodsi piłkarze wystąpili w następującym składzie:
Marcin Klimkiewicz, Szymon Zawadzki, Tomek Nowak, Mateusz Łapa, Maks Wieczorek, Rafał Wieczorek, Oskar Polkowski, Sebastian Komorowski, Vadim Bayrak, Robert Smolski.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

KATEGORIA STARSZA:

V – VIII – MOS DOM NA TRAKCIE,
V – VIII -MOW DOLNA,
V – VIII – RÓŻANA,
V – VIII – MOS REYMONTA
IV – MOS ŁOMIANKI
III – MOS BROŻKA
II – MOW BARSKA
I – MOS OSOWSKA

MŁODSZA GRUPA:

III – TORUŃSKA
II – MOS OSOWSKA 2
I – MOS RADOŚĆ

Tekst: A.D.

 

Może Ci się również spodoba

Skip to content