Muzeum na wynos

W dniu 29 listopada, klasy VII szkoły podstawowej i II gimnazjum wzięły udział w zajęciach z cyklu „Muzeum na wynos”. Zajęcia te zatytułowane były „W pracowni malarza”.
Wszystko zaczęło się zupełnie niewinnie – najpierw uczniowie mieli za zadanie ułożyć puzzle, w efekcie czego pokazał się nam wszystkim obraz. Panie prowadzące opowiedziały o nim kilka słów, a następnie przypomniały wszystkim pojęcia z zakresu malarstwa, takie jak „martwa natura”, „sztaluga” i inne. Rozmawialiśmy też o farbach – jakie są rodzaje farb i skąd się biorą ich kolory. Ku naszemu zdziwieniu okazało się też, że jogurty truskawkowe często wcale nie zawdzięczają swojego różowego koloru owocom, a niestety owadom – czerwcom…
Później nastąpiła faza twórcza lekcji. Panie pokazały, jak przy wykorzystaniu jajka i barwnika można stworzyć farbę. Mieszaliśmy różne kolory ze sobą i uzyskiwaliśmy różne barwy farb. Każdy miał za zadanie stworzyć swój obraz, który mógł zabrać ze sobą.
Lekcja ta była oderwaniem się od mozołu dnia codziennego i przyniosła nam wiele radości. Oby więcej takich! Nie możemy się już doczekać.

Tekst: K.K.

 

Może Ci się również spodoba

Skip to content