Program „Gotuj się na zmiany”

Nasza szkoła bierze udział w programie „Gotuj się na zmiany” marki Winiary. Jego celem jest kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych i odpowiedzialnego stylu życia w duchu „Zero Waste”. Program pokazuje, że zdrowy styl życia nie musi się kojarzyć z nudą na talerzu. Uczniowie na lekcjach biologii realizują scenariusze lekcji, które pomagają wprowadzić w świat dobrych nawyków żywieniowych. Wiedza jest przekazywana uczniom w formie atrakcyjnych filmów z popularnymi influencerami, prezentacji oraz quizów. Podczas zajęć uczniowie dowiadują się m.in. o zdrowym stylu życia, zasadach prawidłowego odżywiania jak również o racjonalnym gospodarowaniu żywnością. Za realizację scenariuszy zajęć lekcyjnych otrzymujemy punkty, które przy odpowiedniej liczbie, można wymienić na nagrody.

Tekst: A.A.