St Patrick’s Day! w MOS Nr 7

17 marca obchodzony jest Dzień Świętego Patryka. To święto ważne dla Irlandczyków, ale obchodzone również wszędzie tam, gdzie ludzie mają ochotę przebrać się w coś zielonego i wziąć udział w paradzie.
Z tej okazji w naszej szkole, na lekcji języka angielskiego, uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się, skąd wzięła się ta tradycja i z czym dokładnie jest związana. Poznawali również popularne symbole związane z tym świętem. Wszystko to przy pomocy filmu oraz ćwiczeń, w tym multimedialnych. Musieli również ułożyć chronologicznie wydarzenia z życia świętego Patryka, a następnie historię tę zapisać w zeszytach.
Pomimo, iż święto to nie jest tak bardzo popularne w Polsce, stanowi element kultury krajów anglojęzycznych, z którą warto się zapoznawać.
Happy St Patrick’s Day!

Tekst: K.K.