Szkolny etap Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia

Uczniowie naszej szkoły po raz drugi wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zdrowia PCK
z Biedronką, której organizatorem jest Polski Czerwony Krzyż. Celem Olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie, promocja nawyków zdrowego odżywiania, ruchu i higieny oraz dbania o środowisko naturalne.

Olimpiada jest przedsięwzięciem kilkuetapowym i obejmuje:
– etap szkolny organizowany od 11 – 15 grudnia 2023 roku przez Szkoły;
– etap rejonowy/strefowy organizowany 12 stycznia 2024 roku przez Oddziały Rejonowe PCK;
– etap okręgowy organizowany 19 kwietnia 2024 roku przez Oddziały Okręgowe PCK;
– finał ogólnopolski organizowany 24 – 26 maja 2024 roku przez Biuro Zarządu Głównego PCK.

15 uczniów naszej szkoły przystąpiło do etapu szkolnego Olimpiady, który polegał na rozwiązaniu testu online składającego się z 40 pytań testowych. Najlepiej napisali:

– Kacper Pohorecki (uczeń z klasy 8b Szkoły Podstawowej) – zdobył 35 punktów/40,

– Mateusz Mrozik (uczeń z klasy 2m Szkoły Branżowej I Stopnia) – zdobył 26 punktów/40.

Uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w kolejnym etapie Olimpiady.

Gratulujemy zwycięzcom oraz życzymy sukcesów na dalszych etapach Olimpiady.

Koordynatorem Olimpiady jest p. Anna Ambroziak.

Tekst:A.A.