Warsztaty umiejętności wychowawczych

Za nami trzecie Warsztaty Umiejętności Wychowawczych

We wtorek 28 stycznia 2020 roku odbyły się trzecieWarsztaty Umiejętności Wychowawczych dla Rodziców i Opiekunów naszych wychowanków prowadzone przez psychologów, Katarzynę Dąbrowską i Tomasza Orzechowskiego.
Uczestniczki warsztatów miały okazję zapoznać się z zasadami wsparcia swoich dzieci, kiedy te przeżywają trudne emocje, np. złość. W odgrywanych scenkach mogły przetestować nowe formy komunikacji z dzieckiem.
Ogromnie ważnym, jeśli nie najważniejszym, elementem warsztatów była wymiana doświadczeń rodziców. Znalezienie się w grupie osób, które mają podobne doświadczeniabyło określane przez uczestniczki jako niezwykle ważne. Duży poziom otwartości nie byłby możliwy, gdyby nie zasady warsztatów – wszystko to, co mówimy w ich trakcie jest objęte tajemnicą. Psychologowie i uczestnicy zobowiązują się do zachowania pełnej dyskrecji. O osobistych doświadczeniach nie rozmawiamy poza warsztatami, psychologowie nie wykorzystują ich w procedurach szkolnych.
Co bardzo nas cieszy uczestniczki określiły ten czas jako chwilę wytchnienia, relaksu i oderwania się od codziennych trudności. Czas dla samych siebie.
Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców i Opiekunów na kolejne warsztaty, które odbędą się 21kwietnia 2020 roku. Obecność na warsztatach zostanie potwierdzona zaświadczeniem.

Tekst: T.O.

Może Ci się również spodoba

Skip to content