Wychowankowie MOS 7 z wizytą w schronisku „Azyl pod Psim Aniołem”

Wychowankowie MOS 7 w ramach wolontariatu regularnie odwiedzają schronisko „Azyl pod Psim Aniołem” w Falenicy. Z każdą kolejną wizyta coraz wyraźniej u chłopców zaobserwować można wzrastające zaangażowanie w opiekę i pomoc czworonogom.

Podczas ostatniego wyjścia nasi podopieczni przekazali karmę dla schroniska. Ogromną radość sprawiła im możliwość pomocy bezbronnym zwierzętom.

Wizyty w schronisku to nie tylko pomoc materialna i wsparcie opiekunów, ale także spędzanie czasu ze zwierzętami. Spacer z psem to dobra okazja do wspólnej zabawy. W ten sposób zaspokajamy nie tylko potrzebę ruchu zwierzaka i poprawiamy mu samopoczucie. Uczymy się też lepiej porozumiewać z pupilami: gestami, dźwiękami, spojrzeniem.

Wolontariat ten przynosi korzyści zarówno zwierzętom przebywającym w schronisku, jak i wychowankom, którzy uczą się z jednej strony realizować zadania opiekuńcze, a z drugiej uczą się odpowiedzialności za posiadanie zwierzęcia. Nie bez znaczenia pozostaje także pozytywny wpływ zwierząt na człowieka, który uznać można za kontakt terapeutyczny.

Tekst: K.B.

 

Może Ci się również spodoba

Skip to content