XIV MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO MOS-ÓW, MOW-ÓW I DOMÓW DZIECKA O PUCHAR DYREKTORA MOS NR 7

03.12.2021

03 grudnia 2021 roku po raz CZTERNASTY odbył się w MOS Nr 7 Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego MOS-ów, MOW-ów i Domów Dziecka o Puchar Dyrektora MOS Nr 7. Frekwencja dopisała, bo w Turnieju udział wzięło dwanaście placówek, a gdyby nie kwarantanna w MOS-ach w Zielonce i Łomiankach, to byłoby czternaście.

PLACÓWKI UCZESTNICZĄCE W TURNIEJU:

1. MOS Osowska ( gospodarze i organizatorzy)
  2. MOS Brożka
  3. MOS „SOS” Różana( dawniej Rzymowskiego)
  12. ZPOW Nr 1(dom dziecka)

Udział wzięło łącznie 33 zawodników, w tym jedna zawodniczka reprezentująca SPWR z Toruńskiej. Rozegrane zostały łącznie 83 mecze.

Turniej zgodnie z tradycją był rozgrywany w grze pojedynczej i w podwójnej. W grze pojedynczej rywalizowało 23 zawodników( po 2 osoby na placówkę; ps. Tylko ośrodek OSW Zakroczymska był reprezentowany przez jednego zawodnika. W grze podwójnej każda placówka wystawiała jeden debel( tylko Zakroczymska nie uczestniczyła w grze podwójnej). Podsumowaniem była klasyfikacja drużynowa, o której wyniku decydowała punktacja za 6 pierwszych miejsc w grze pojedynczej i podwójnej( 10 pkt za 1 miejsce, 8 pkt za 2 miejsce, 6 pkt za 3 miejsce, 4 punkty za 4 miejsce,  2 punkty za 5 miejsce, 1 pkt za 6 miejsce)

Rozgrywki odbywały się systemem grupowym i pucharowym. W grze pojedynczej zawodnicy grali w pięciu grupach. Z trzech grup pięcioosobowych dwóch najlepszych awansowało do ćwierćfinałów. Z dwóch grup czteroosobowych tylko zawodnik, który zajął 1 miejsce awansował do ćwierćfinału. W dalszej fazie zawodnicy grali systemem pucharowym aż do finału. W grze podwójnej utworzone były dwie grupy(6 i 5 debli), z których po dwie najlepsze awansowały do półfinału.  Deble z trzeciego miejsca w grupie grały o 5 miejsce w turnieju.

Zawodnicy w grupach grali do dwóch zwycięskich setów do 11, a w fazie pucharowej do trzech zwycięskich setów do 11.

Nasza drużyna z Osowskiej w historii Turnieju trzykrotnie okazywała się najlepsza. Tym razem wypadliśmy słabo. Jedynie Gabriel Zadrożny uratował honor naszej drużyny zajmując 5 miejsce w grze indywidualnej i zdobywając w ten sposób 2 pkt do klasyfikacji drużynowej  Co ciekawe Gabryś stoczył w turnieju siedem pojedynków, z których wygrał aż sześć( cztery w fazie grupowej, i potem dwa w meczach o miejsca 5-8). Ten jedyny przegrany to był mecz ćwierćfinałowy, w którym zwycięstwo dawało awans do najlepszej czwórki. Dodatkowo nasz zawodnik trafił w tej fazie na zawodnika, który okazał się najlepszym w całym turnieju.

Pozostali nasi zawodnicy wypadli poniżej naszych oczekiwań. Krystian Walędzik z grze indywidualnej wygrał jeden mecz i trzy przegrał odpadając z turnieju po fazie grupowej.

Nasz debel w składzie Jakub Zemlich/ Paweł Kryśkiewicz wygrał dwa mecze i trzy przegrał zajmując czwarte miejsce w grupie na 6 drużyn i odpadł po fazie grupowej.

Ostatecznie drużynowo zajęliśmy dopiero 7 miejsce na 12 placówek.

Ostateczne klasyfikacje XIV Mikołajkowego Turnieju Tenisa Stołowego przedstawiają się następująco: