SPORTOWE PODSUMOWANIE WRZEŚNIA 2017 W MOS NR 7

Upłynął pierwszy miesiąc nowego roku szkolnego. Jak zwykle w sporcie działo się bardzo dużo, a oto krótkie podsumowanie.

• Warszawska Liga Piłki Nożnej Ośrodków Wychowawczych i Domów Dziecka. W lidze piłkarskiej w tym roku wystartowały nasze cztery drużyny. Powodem jest większa liczba chętnych wychowanków do gry w piłkę. Reprezentacja czyli Osowska 1 rozegrała w I lidze dwa mecze , oba wygrywając. Najpierw z MOW Dolna 9:5, a następnie z MOS Brożka 24:0. Druga drużyna Osowskiej we wrześniu rozegrała jeden mecz przeciwko „swoim” czyli trzeciej drużynie Osowskiej , wygrywając 15:6. Drużyna Osowska 3 rozegrała trzy mecze, przegrywając wszystkie . Najpierw 2:6 z MOS „Kąt” Zorzy, następnie 5:10 z MOW Barska 2 oraz 6:15 z drugą drużyną Osowskiej. Drużyna Osowska 4 rozegrała jeden mecz wygrywając 16:7 z SPWR Toruńska. A zatem we wrześniu łącznie w lidze rozegraliśmy 6 meczów.
• Inauguracyjny Turniej Piłki Nożnej- Po raz kolejny na naszym boisku rozegrany został turniej piłkarski inaugurujący rozrywki Warszawskiej Ligi Piłki Nożnej Ośrodków Wychowawczych i Domów Dziecka. Nasi piłkarze po dramatycznej walce okazali się najlepsi.
• Turniej Sportowy w Radości- Co roku bierzemy udział w tym turnieju, i rzadko kiedy zdarza się nam nie wygrać. Tym razem okazaliśmy się bezkonkurencyjni w turnieju siatkówki, który zastąpił coroczny turniej piłki nożnej. Wygraliśmy wszystkie cztery mecze. Indywidualnie również nasi wychowankowie odnieśli wiele sukcesów, wygrywając pchnięcie kulą, wyciskanie sztangi, rzut piłką do kosza, i zajmując 2 miejsce w pchnięciu kulą. W klasyfikacji końcowej MOS Osowska okazała się zdecydowanie najlepsza.
• I Etap Turnieju o Puchar Dyrektora Ogniska „ŚWIDER” -„ Piłka nożna musi cieszyć” – turniej nie wyszedł naszym piłkarzom, którzy z pięciu meczów tylko jeden wygrali, jeden zremisowali i aż trzy przegrali. Na wiosnę będą rewanże, więc będzie okazja, aby się zrehabilitować.
• Udział w treningach i meczach organizowanych przez Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa- od początku września we wtorki i czwartki nasi wychowankowie- piłkarze mieli możliwość brać udział w treningach i meczach piłkarskich(Liga Biznesu)na boiskach bocznych Legii Warszawa.

Tekst: A.D.