MISTRZOSTWA POLSKI W PIŁCE NOŻNEJ MŁODZIEŻOWYCH OŚRODKÓW SOCJOTERAPII !!!

MOS NR 7 OSOWSKA JUŻ PO RAZ DRUGI ORGANIZATOREM
MISTRZOSTW POLSKI W PIŁCE NOŻNEJ MŁODZIEŻOWYCH OŚRODKÓW SOCJOTERAPII !!!

W dniach 14-15 czerwca 2018 r. na boisku Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Nr 7 na ul. Osowskiej 81w Warszawie oraz na dodatkowym boisku w Parku Polińskiego na ul. Szaserów odbyły się drugie historyczne Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii.
Organizatorem, tak jak i w zeszłym roku był Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii Nr 7 w Warszawie. Przy organizacji pomagał Akademicki Związek Sportowy Środowisko Warszawa. Udział w Mistrzostwach wzięło aż 13 placówek, czyli o jedną więcej niż rok temu. A oto uczestnicy:

13.MOS Wierzchowo Dworzec

Drużyny zostały podzielone na trzy grupy. Pierwszego dnia odbyły się 22 mecze eliminacyjne, które wyłoniły 8 drużyn tworzących pary ćwierćfinałowe. Drugiego dnia odbyły się 22 mecze, które zdecydowały o końcowych miejscach poszczególnych drużyn.
Drugim Mistrzem Polski został Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii z Dziarna,który w wielkim finale pokonał 5:2piłkarzy Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii z Łomianek. Brązowe medale zdobył Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii Solec nad Wisłą, którego piłkarze w meczu o brązowe medale pokonali gospodarzy z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Nr 7 z Osowskiej wynikiem 4:1.

Nasza piłkarze z Osowskiej rozegrali siedem meczów wygrywając trzy razy, raz remisując i ponosząc trzy porażki( jeden z przegranych meczów w regulaminowym czasie był remisowy, a porażkę ponieśliśmy w rzutach karnych). A oto nasze wyniki:
MOS Osowska- MOS Wilga 8:1
MOS Osowska- MOS Radość 2:0
MOS Osowska- MOS Reymonta 0:0
MOS Osowska- MOS Solec Nad Wisłą 1:2
MOS Osowska- MOS Zielonka 2:1
MOS Osowska- MOS Dziarno 1:1( w karnych 1:3)

Drużynę MOS Nr 7 z Osowskiej reprezentowali:
1.Krystian Poreda, 2.Arkadiusz Fronczak, 3.Piotr Dutkiewicz, 4. Patryk Wiśniewski, 5.Kacper Jagnicki, 6. Patryk Karaluch, 7. Klaudiusz Michalak, 8. Patryk Śledziewski, 9.Jakub Szczodrowski.
4 miejsce w klasyfikacji strzelcówzajął Krystian Poreda, który strzelił 6 bramek.
Łącznie podczas Mistrzostw odbyły się 44 mecze( o 14 więcej niż w zeszłym roku. Łączny czas trwania meczów to 774 minuty. W tym czasie padło 168 bramek.W 13 drużynach łącznie grało ponad 120 piłkarzy !
Mecze eliminacyjne w zależności od liczby drużyn w grupie trwały 1 x 15 minut lub 2 x 10 minut. O miejsca od 5- 13 czas również wynosił 1 x 15 minut. Mecze ćwierćfinałowe oraz półfinałowe trwały 2 x 12 minut. Mecze o 3 i o 1 miejsce trwały 2 x 15 minut.
A oto wyniki poszczególnych meczów:

GRUPA A( ul. Osowska 81)
MOS Reymonta MOS Nr 7 Osowska MOS Solec nad Wisłą MOS Radość MOS Wilga PKT BRAMKI MIEJSCE

Przegrani z ćwierćfinału Łódź – Zielonka 0:4
Przegrani z ćwierćfinału Trakt- Reymonta 1:1( w karnych 1:2)
mecz o miejsce 7 Łódź- Trakt 0:1
mecz o miejsce 5 Zielonka-Reymonta 2:1

PÓŁFINAŁY
Czas trwania meczów: 2x 12 minut
12.00 pierwszy półfinał- mecz Nr 31 Osowska – Dziarno 1:1( w karnych 1:3)
12.30 drugi półfinał- mecz Nr 32 Łomianki- Solec 1:0

MECZ O 3 Miejsce
mecz o miejsce 3 Solec- Osowska 4:1
MECZ O 1 MIEJSCE
WIELKI FINAŁ Dziarno- Łomianki 5:2

W trakcie Imprezy smacznymi posiłkami raczyły uczestników kucharki z MOS Nr 7. Drugiego dnia w ramach obiadu wszyscy uczestnicy zostalizostali nakarmieni zamówioną pizzą.
Podczas Uroczystego Zakończenia Mistrzostw, wręczono najlepszym drużynom puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Pozostałe drużyny otrzymały również pamiątkowe puchary oraz dyplomy oraz nagrody za uczestnictwo.
Puchar Przechodni zabrał ze sobą na najbliższy rok zwycięzca II Mistrzostw- MOS Dziarno.
Wyróżnieni statuetkami i nagrodami rzeczowymi zostali również:
• Król strzelców- Krystian Popławski z MOS Łomianki(10 bramek.)
• Nagrodzeni statuetkami i dyplomami zostali także czterej strzelcy, którzy w tej klasyfikacji zajmowali miejsca od 2- 5( Jakub Wróblewski( 7 bramek)- Solec, Wojciech Anuszewski( 7 bramek) – Solec, Krystian Poreda( 6 bramek) – Osowska, Kamil Malinowski( 6 bramek)- Dziarno.
Po 6 bramek strzeliło jeszcze kilku zawodników, dlatego przeprowadzony został konkurs rzutów karnych, który wyłonił najlepszych na miejscach 4- 5.
• Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw został wybrany Kacper Kuczka z MOS Łomianki.
• Najlepszym bramkarzem Sebastian Więcierzewski z MOS Dziarno
Dodatkowo każdy uczestnik Mistrzostw otrzymał Dyplom Uczestnictwa.
Wszyscy uczestnicy bez względu na wynik, byli bardzo zadowoleni z udziału w Mistrzostwach i wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnych.