II miejsce w XIV edycji „Konkursu – zbiórka surowców wtórnych”

Miło nam poinformować, że nasza szkoła zajęła II miejsce w XIV edycji „Konkursu – zbiórka surowców wtórnych” organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. W tej edycji rozszerzono formułę konkursu w zakresie prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów surowcowych. Obejmowała ona zarówno zbiórkę makulatury, jak i butelek PET. Konkurs łączył w sobie kilka aspektów: poszanowanie zasobów natury, odzyskiwanie surowców wtórnych oraz aspekt społeczny oparty na zasadach „zdrowej
i konstruktywnej rywalizacji”. Wzięło w nim udział 112 placówek oświatowych, które podjęły się tych ważnych działań ekologicznych
14 czerwca odbyło się podsumowanie i zakończenie konkursu. Po wręczeniu dyplomów, odbył się pokaz naukowy przedstawiający doświadczenia z suchym lodem, następnie był smaczny poczęstunek, a na zakończenie rozdanie wartościowych nagród. Otrzymaliśmy wiele pomocy dydaktycznych: projektor, zestaw podstawowy szkła i wyposażenia laboratoryjnego, globus konturowy, zegary analogowe i cyfrowe, budowa człowieka – kolorowy zestaw magnetyczny, suwaki terapeutyczne – pociągi, obieg wody w przyrodzie (magnetyczny na tablicę), płyta CD – wielkie koncerty polskiej przyrody oraz 3 plansze ścienne (Vegetables/Fruits, What are they doing i układ okresowy pierwiastków). Dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w zbiórkę surowców wtórnych i zachęcamy do dalszego zbierania w przyszłym roku szkolnym. Pamiętajmy, że 1 tona makulatury ratuje 17 drzew.

Tekst: A.A.