Projekty edukacyjne w MOS Nr 7 w roku szkolnym 2017/2018

W roku szkolny 2017/2018 w naszym gimnazjum realizowano 5 projektów edukacyjnych. Ich tematyka skupiała się wokół pięciu krajów Unii Europejskiej.
Tematy projektów realizowanych przez uczniów były następujące:

• Jak powstały Hiszpania, Portugalia, Niemcy, Włochy i Francja? Historia w pigułce.
• Jakie są najważniejsze osiągnięcia piłkarskie Hiszpanów, Portugalczyków, Niemców, Włochów i Francuzów?
• Jakie są najważniejsze osiągnięcia naukowe hiszpańskich, portugalskich, niemieckich, włoskich i francuskich naukowców?
• Kim są najbardziej znani artyści hiszpańscy, portugalscy, niemieccy, włoscy i francuscy?
• Jakiego wyznania są mieszkańcy Hiszpanii, Portugalii, Niemiec, Włoch i Francji?
Uczniowie pracowali pod kontrolą nauczycieli w okresie od października do końca pierwszego półrocza. Prezentacja projektów odbyła się na tablicy samorządu uczniowskiego oraz w gazetce szkolnej.
Mamy nadzieję, że prace nad realizacją projektów były ciekawe i pozwoliły poszerzyć wiedzę uczniów. Liczymy, że tematy przyszłorocznych projektów będą jeszcze ciekawsze!

Tekst: K.K.