IV NOWOROCZNY MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O SPORCIE

Dnia 30 stycznia 2020 r. w Sali Sportu MOS Nr 7 odbył się IV w historii Noworoczny Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Sporcie.
W Konkursie wzięło siedem placówek:
1. MOS Osowska
2. MOS Brożka
3. MOS Łomianki
4. MOW Patriotów
5. MOW Dolna
6. SZ.P.394 Różana
7. SPWR Toruńska
Każda placówka mogła wystawić do Konkursu trzech uczniów( Różana wystawiła dwie osoby). Ich indywidualne osiągnięcia wliczane były na koniec do klasyfikacji drużynowej. Łącznie w konkursie udział wzięło w tym roku 20 uczestników plus jedna osoba ( z Toruńskiej) poza konkursem. Wyjątkowo w tym roku uczestniczyły w Konkursie aż trzy dziewczyny.
MOS Nr 7 Osowska reprezentowali: Aleksander Jasiński, Andrzej Stachlewski i Patryk Pawłowski.
Podobnie , jak w poprzednich latach Konkurs składał się z trzech rund. Do drugiej rundy awansowało dziesięciu uczestników, do trzeciej finałowej pięciu . W pierwszej rundzie każdy uczestnik losował kopertę z czterema pytaniami. W drugiej rundzie(półfinały)uczestnicy odpowiadali na trzy pytania, a w trzeciej finałowej na pięć pytania. Maksymalnie można było zdobyć zatem 12 pkt.
Pomimo obaw, że było wiele trudnych pytań , okazało się , że konkurs stał na bardzo wysokim poziomie, a niektórzy uczestnicy zaskakiwali ogromną wiedzą .
Zwycięzcą został uczestnik z MOS Brożka Konrad Zalewski, który zdobył aż 10,75 pkt. Drugie miejsce zajął Kamil Pacewicz z MOW Dolna( 10, 25 pkt), a trzecie Jakub Kukuryka również z MOS Brożka . Z niewielką stratą czwarte miejsce zajęła dzielna uczestniczka z MOS Brożka Alicja Madeja zdobywając 9, 5 pkt.
Powyższa czwórka zdecydowanie wyróżniła się swoją wiedzą .
W klasyfikacji drużynowej bezapelacyjnie zwyciężył ośrodek z MOS Brożka ,który łącznie zdobył aż 30, 25 pkt. Drugie miejsce drużynowo przypadło SPWR z Toruńskiej ( 14, 5 pkt), a trzecie MOW Dolna( 11, 75). Dalsze miejsca zajęły :
4. MOW Patriotów (6,75 pkt)
5.MOS Osowska ( 4,75 pkt)
6.MOS Łomianki( 3, 5 pkt)
7. SP 394 Różana (2 pkt)
MOS Osowska nie odniosła żadnego sukcesu. Indywidulanie nasi chłopcy wypadli słabo. Najlepszy z nich Aleksander Jasiński zdobył 2, 25 pkt i zajął dziesiąte miejsce. Patryk Pawłowski z 1,5 pkt zajął trzynaste miejsce, a Andrzej Stachlewski z 1 pkt czternaste miejsce.
Miejmy nadzieję, że za rok pójdzie nam zdecydowanie lepiej.

Ze sportowym pozdrowieniem/Andrzej Dąbek