TENISIŚCI STOŁOWI MOS NR 7 OSOWSKA NAJLEPSI W WOJEWÓDZTWIE POŚRÓD MOS-ÓW !!!

W dniu 11.05.2018 r. z inicjatywy i na terenie MOS Nr 7 z ul. Osowskiej w Warszawie odbyły się I Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w Tenisie Stołowym Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii.

W mistrzostwach udział wzięło 11 ośrodków socjoterapii z województwa mazowieckiego.
1. MOS OSOWSKA
2. MOS REYMONTA
3. MOS RADOŚĆ
4. MOS BROŻKA
5. MOS TRAKT LUBELSKI
6. MOS ZIELONKA
7. MOS ŁOMIANKI
8. MOS DZIARNO
9. MOS PAŁACYK RADOM
10. MOS WILGA
11. MOS KĄT ZORZY

Pośród 41 uczestników było 38 chłopców, i 3 dziewczyny( wszystkie z MOS „ Kąt” Zorzy z Warszawy). Gratulujemy odwagi za grę z chłopakami!
Mecze odbywały się w grze pojedynczej oraz podwójnej. Pierwsza faza to system grupowy. Zawodnicy zostali rozlosowani do poszczególnych grup. W grze pojedynczej każda placówka mogła wystawić dwóch uczestników. Zawodnicy zostali podzieleni na 4 grupy. W dwóch grupach było sześciu zawodników, i w dwóch pięciu zawodników. Zawodnicy grali w grupach każdy z każdym do dwóch zwycięskich setów do 11. Najlepszych dwóch zawodników z każdej grupy awansowało do ćwierćfinałów, od których gra odbywała się już systemem pucharowym. W grze podwójnej utworzone zostały dwie grupy( sześcio i pięcio zespołowe). O wynikach klasyfikacji drużynowej decydowały punkty zdobyte zarówno w grze pojedynczej jak i podwójnej. Punktowane były miejsca od 1- 5( za 1 miejsce 10 pkt, za 2 – 8 pkt itd.)
Rozegrane zostały łącznie 93 mecze , z czego 63 w grze pojedynczej i 30 w grze podwójnej.
Bezdyskusyjnie najlepszą ekipą pierwszych historycznych mistrzostw województwa mazowieckiego okazali się gospodarze z MOS Nr 7 Osowska z Warszawy, którzy wygrali wszystko, co było do wygrania.
Arkadiusz Fronczak z Osowskiej nie tylko wygrał , ale zrobił to w oszałamiającym stylu, gdyż wszystkie pojedynki wygrał, nie tracąc ani jednego seta( 7 wygranych meczy, 16 wygranych setów, 0 przegranych !) Drugie miejsce zajął również zawodnik z Osowskiej Patryk Wiśniewski. W grze podwójnej nasi tenisiści stołowi( Piotr Borkowski i Patryk Wiatr )również okazali się najlepsi, pomimo, że źle zaczęli turniej przegrywając pierwszy mecz w grupie. Pozostałe jednak pięć pojedynków, w tym finałowy rozstrzygnęli na swoją korzyść.

Klasyfikacja końcowa w grze pojedynczej :
1. Arkadiusz Fronczak/( MOS Osowska z Warszawy)
2. Patryk Wiśniewski( MOS Osowska z Warszawy)
3. Kacper Kowalski( MOS Trakt Lubelski z Warszawy)
4. Mateusz Dołęgowski( MOS Radość z Warszawy)
5. Sebastian Ruszkiewicz( MOS Trakt Lubelski z Warszawy)

Klasyfikacja końcowa w grze podwójnej:
1. MOS Osowska ( Piotr Borkowski, Patryk Wiatr)
2. MOS Zielonka
3. MOS Brożka
4. MOS Trakt Lubelski
5. MOS Dziarno

Klasyfikacja drużynowa:
1. MOS Osowska- 28 pkt
2. MOS Trakt Lubelski – 12 pkt
3. MOS Zielonka- 8 pkt
4. MOS Brożka- 6 pkt
5. MOS Radość- 4 pkt
6. MOS Dziarno- 2 pkt
Najlepsi zostali nagrodzeni pucharami, statuetkami, nagrodami rzeczowymi. Drużyny z dalszych miejsc również otrzymały pamiątkowe pucharki i dyplomy. W trakcie turnieju zawodnicy i opiekunowie oraz sędziowie zostali poczęstowani pizzą i pepsi colą.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom !

Ze sportowym pozdrowieniem/Andrzej Dąbek

 

Może Ci się również spodoba

Skip to content