MOS OSOWSKA NA I DRUŻYNOWYCH ZAWODACH PŁYWACKICH I RATOWNICZYCH O PUCHAR DYREKTORA ZPOW 21.03.2019

W historii naszego ośrodka , bardzo rzadko nasi wychowankowie mają możliwość wykazać się w dyscyplinie, jaką jest pływanie. 21.03 2019 r. po raz trzeci w historii wzięliśmy udział w zawodach pływackich. Skorzystaliśmy z zaproszenia MOS-u z Reymonta. Zawody odbyły się na pływalni CRS- Bielany przy ul. Conrada 6.
MOS OSOWSKA reprezentowana była przez pięciu wychowanków:
1. Arek Kaczorek
2. Kacper Skrzypski
3. Mateusz Kochaniak
4. Hubert Kosek
5. Kamil Kruszyński
Zawodnicy startowali w pięciu konkurencjach pływackich. Każdy mógł wziąć udział w trzech, a każda placówka mogła wystawić po dwóch zawodników( zawodniczek) w jednej konkurencji. A oto konkurencje, w których wyniki decydowały o poszczególnych miejscach placówek w klasyfikacji drużynowej:
• 50 m stylem dowolnym
• 50 m stylem klasycznym
• 50 m stylem grzbietowym
• 25 m kraulem ratowniczym
• Sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym
Nasze sukcesy to 2 miejsce sztafety i 3 miejsce Arka Kaczorka na dystansie 50 m stylem dowolnym.
W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy 3 miejsce na…trzy uczestniczące placówki. Naszym największym sukcesem jest w tym przypadku sam udział, gdyż wiele zaproszonych placówek w ogóle nie zdecydowały się na udział. Organizatorzy z Reymonta i drużyna licealna kobiet ma możliwość nawet w ramach lekcji wychowania fizycznego trenować pływanie. Nasi wychowankowie na tę chwilę takiej możliwości nie mają, więc cieszymy się z udziału i małych sukcesów w dwóch konkurencjach.
Gratulacje dla naszych wychowanków !

Tekst: A.D.

 

Może Ci się również spodoba

Skip to content