PIŁKARZE MOS NR 7 OSOWSKA WRÓCILI NA WŁAŚCIWE TORY !!!

Ognisko „Świder” z Otwocka w roku szkolnym 2017/2018 organizuje turniej piłkarski o Puchar Dyrektora. W turnieju bierze udział sześć drużyn , w tym reprezentacja MOS Nr 7. Turniej składa się z trzech etapów. Jednak do etapu trzeciego finałowego awansowały cztery z sześciu drużyn. Nasi piłkarze w pierwszym jesiennym etapie wypadli bardzo słabo, zdecydowanie poniżej oczekiwań. W pięciu meczach odnieśliśmy tylko jedno zwycięstwo, raz zremisowaliśmy , i ponieśliśmy aż trzy porażki. Zajmowaliśmy dopiero 5 miejsce, i aby awansować do strefy finałowej musieliśmy w drugim etapie zdecydowanie poprawić naszą grę.
Drugi etap odbył się 22.02.2018 r. Nasza drużyna pojechała w następującym składzie: Andrzej Dąbek(wychowawca i trener), Bartek Jankiewicz, Patryk Wiśniewski( 3 grupa), Patryk Wiśniewski( 6 grupa), Krystian Poreda, Piotrek Borkowski, Arek Fronczak, Patryk Wiatr, Maciej Monica, Adrian Majda, Patryk Karaluch, Mateusz Kochaniak.
Nasi piłkarze byli głodni gry. Przerwa zimowa zrobiła swoje. Każdy rwał się do gry. Już pierwszy mecz, choć niestety tylko zremisowany 0:0 pokazał, że nasza gra stoi zdecydowanie na wyższym poziomie niż jesienią. Tylko brak naszej skuteczności spowodował, że nie wygraliśmy. Jednak pozostałe trzy mecze to już była dominacja naszej drużyny. Wygraliśmy 3:1 z OSW Śródborów, z którymi jesienią przegraliśmy 1:2. Kolejny mecz graliśmy z gospodarzami, którzy do meczu z nami wygrali wszystkie osiem meczów( my jesienią przegraliśmy z nimi 0:2). Jednak Osowska zagrała wspaniale taktycznie i z wielkim zaangażowaniem. Strzeliliśmy trzy szybkie bramki. Gospodarze zaczęli się denerwować , a my kontrolowaliśmy sytuację na boisku. Wygraliśmy 3:1. Ostatni mecz graliśmy z najsłabszą drużyną turnieju z ośrodka z Majowej i wygraliśmy pewnie 7:1. Ostatni mecz wygraliśmy walkowerem z drużyną Hala Madryt, która nie pojawiła się na II Etapie Turnieju. A zatem łącznie uzyskaliśmy aż 13 pkt na 15 możliwych i teraz mamy ich łącznie 17. Dzięki temu awansowaliśmy z piątego na drugie miejsce w tabeli turniejowej i pewnie awansowaliśmy do strefy półfinałowej. Mecze III etapu planowane są w maju lub czerwcu 2018 r.
Dodatkowo oprócz sukcesów drużynowych nasi piłkarze otrzymali kilka indywidualnych wyróżnień. I tak. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Krystian Poreda. Najlepszym bramkarzem Maciej Monica. Tylko jednej bramki zabrakło Patrykowi Wiśniewskiemu z 6 grupy do króla strzelców. Patryk strzelił aż osiem bramek z trzynastu, które strzeliliśmy.
Reasumując jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego udziału w II etapie Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Ogniska „Świder” i z niecierpliwością czekamy na finały.

Ze sportowym pozdrowieniem/Andrzej Dąbek

 

Może Ci się również spodoba

Skip to content