ŁĄCZYMY SPORT Z TECHNOLOGIĄ- ALTERNATYWNE LEKCE WF Z MISTRZYNIĄ SPORTU- MONIKĄ PYREK

18 września 2018 r. kilkunastu naszych uczniów szkoły podstawowej wzięło udział w ekscytujących lekcjach wychowania fizycznego. Kinder+ Sport Alternatywne lekcje WF zorganizowała Fundacja Moniki Pyrek. Lekcje odbyły się Warszawie w hali sportowej OSiR Praga-Południe przy ul. Siennickiej 40.
Imprezę uatrakcyjniła obecność Mistrza Sportu – Pani Moniki Pyrek. Projekt realizowany był pod patronatem Ministerstwa Sportu I Turystyki oraz przy wykorzystaniu dofinansowania zadań z zakresu Programu Sport dla Wszystkich 2018 Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Partnerem projektu realizowanego w Warszawie jest Biuro Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji Praga-Południe.
Uczniowie z MOS Nr 7 mieli możliwość sprawdzić się w kilku ciekawych konkurencjach jak np. siła strzału nogą, siła rzutu ręką, bieg sprinterski, przeciąganie liny, sprawdzian na refleks, na skoczność i kilka innych. Każda stacja sportowa podłączona była pod odpowiednie przyrządy pomiarowe, dzięki którym każdy uczeń mógł poznać swój dokładny rezultat. Wszystko odbywało się w duchu nie tylko sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim zabawy. Nasi uczniowie byli wymęczeni, ale zadowoleni i tylko wzdychali, że szkoda, że u nas w szkole nie mamy takich maszyn pomiarowych, a przede wszystkim takiej dużej hali sportowej.

Tekst: A.D.