Projekt „Eko – Osowska”

Przez cały rok szkolny 2022/2023 realizowany był autorski projekt „EKO – OSOWSKA”. Jego głównym celem było podniesienie świadomości wychowanków na temat segregowania odpadów, odzysku surowców wtórnych, a także uwrażliwienie ich na krzywdę innych i rozbudzenie chęci niesienia pomocy potrzebującym.
Projekt polegał na zbiórce makulatury i nakrętek przez społeczność szkolną oraz okolicznych mieszkańców. Tym razem nasi Sąsiedzi również aktywnie włączyli się w ten projekt. Systematycznie przynosili surówce wtórne do ośrodka. My również chętnie odbieraliśmy je od Sąsiadów, po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. W ten sposób wspólnymi siłami pomogliśmy niepełnosprawnym osobom ze Stowarzyszenia „Dom Rodzina Człowiek”, a także zwierzętom z Fundacji „Azylu Pod Psim Aniołem”. Wspólnie zebraliśmy 560 kg makulatury
i bardzo dużo nakrętek.
Dziękujemy naszym Sąsiadom oraz całej społeczności szkolnej za włączenie się do projektu. Mamy nadzieję, że dbanie o naszą planetę i ekologiczne nawyki będą z nami każdego dnia i będziemy żyć świadomie, dzieląc się zasobami przyrody z kolejnymi pokoleniami.

Tekst:A.A.

Może Ci się również spodoba

Skip to content