„Turlane opowieści” w klasie 8

Uczniowie klasy 8a, w listopadzie, intensywnie pracują  nad wzbogaceniem słownictwa oraz szlifują umiejętności tworzenia dłużej formy wypowiedzi – opowiadania.
      Tym razem temat wypracowania każdy z uczniów losował sobie sam! Uściślając – każdy z  uczniów rzucał (za pomocą specjalnej aplikacji) pięć razy kostką i w ten sposób określał (z pośród podanych wcześniej): czas i miejsce akcji, bohatera opisywanych wydarzeń, główny punkt akcji oraz wyjątkowy rekwizyt.
         Tematy tych „turlanych opowieści”, okazały się być zaskakujące, np. „W odległej galaktyce, podczas wakacji, piraci na uroczystej kolacji znaleźli lunetę”, czy „Na Olimpie, pierwszego dnia jesieni, Robot E12W obserwując groźny wybuch wulkanu zauważył miotłę”.
Tekst: M.P.