Wigilia 2023

21 grudnia w naszym ośrodku odbyły się Jasełka, które, wtapiając się w nastrój oczekiwania na narodzenie Jezusa,  stanowiły przypomnienie o wartościach ginących często w pędzie codzienności. Nasza młodzież nie tylko prezentowała talent i zaangażowanie, ale również zwróciła uwagę na istotę miłości i szacunku w świecie, gdzie brak czasu dla innych staje się normą.

Spektakl nie tylko poruszył serca publiczności, ale także skłonił do refleksji nad przyspieszonym tempem życia, w którym skupieni nad sobą, często zapominamy o innych ludziach. Jasełka uświadomiły nam, że warto zatrzymać się, by okazać miłość i szacunek drugiemu człowiekowi, nawet w biegu codzienności.

Po poruszającym występie wszyscy zasiedliśmy do wspólnej wigilijnej kolacji przygotowanej przez nasze utalentowane „ciocie”. To był czas nie tylko na delektowanie się smacznymi potrawami, ale przede wszystkim na budowanie więzi i wspólnych relacji. Ta chwila integracji była kontynuacją przesłania Jasełek – miłości i szacunku dla siebie nawzajem.

Tekst: K. B.

Może Ci się również spodoba

Skip to content