XII MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO MOSÓW , MOWÓW I DOMÓW DZIECKA O PUCHAR DYREKTORA MOS NR 7

07 grudnia 2018 roku już po raz dwunasty odbył się w MOS nr 7 Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego. Ten turniej wyznacza póki co liczbę lat istnienia MOS Nr 7. Tym razem udział wzięło jedenaście placówek:

1. MOS OSOWSKA ( gospodarze)
2. MOS BROŻKA
3. MOS TRAKT LUBELSKI
4. MOS RADOŚĆ
5. MOS ZIELONKA
6. MOS ŁOMIANKI
7. MOS ZIELONKA MŁODSZA
8. MOW DOLNA
9. MOW PATRIOTÓW
10. SP RÓŻANA
11. DOM NA JAGIELLOŃSKIEJ( dom dziecka)

Udział wzięło łącznie ponad 30 zawodników i zawodniczek.
Turniej był rozgrywany w grze pojedynczej i w grze podwójnej. W grze pojedynczej rywalizowało 22 zawodników( po 2 osoby na placówkę) , w grze podwójnej każda placówka wystawiała jeden debel( dwóch zawodników). Podsumowaniem była klasyfikacja drużynowa, o której wyniku decydowała punktacja za 5 pierwszych miejsc w grze pojedynczej i podwójnej( 10 pkt za 1 miejsce, 8 pkt za 2 miejsce, 6 pkt za 3 miejsce, 4 punkty za 4 miejsce i 2 punkty za 5 miejsce)
Rozgrywki odbywały się systemem grupowym i pucharowym. W grze pojedynczej zawodnicy grali w czterech grupach, z których po dwóch najlepszych awansowało do ćwierćfinałów. W grze podwójnej były trzy grupy, z których po dwie najlepsze awansowały do drugiej rundy. W drugiej rundzie były dwie grupy trzydrużynowe, gdzie drużyny z pierwszych miejsc grały o 1 miejsce, z drugich miejsc o 3 miejsce, a z trzecich miejsc o 5 miejsce.
Ostateczna klasyfikacja XII Mikołajkowego Turnieju Tenisa Stołowego przedstawia się następująco:

GRA POJEDYŃCZA:
1. Klaudiusz Stosio( MOS Brożka)
2. Sebastian Różkiewicz( MOS Trakt Lubelski)
3. Kacper Trzaska ( SP Różana)
4. Patryk Wiśniewski( MOS Osowska)
5. Damian Wiśniewski( SP Różana)

GRA PODWÓJNA:
1. SP Rózana
2. MOS Trakt Lubelski
3. MOS Łomianki
4. MOW Patriotów
5. MOS Zielonka

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:
1. SP Różana( 16 pkt)
2. MOS Trakt Lubelski( 14 pkt)
3. MOS Brożka( 10 pkt)
4. MOS Łomianki( 6 pkt)
5. 5-6 MOS Zielonka( 4 pkt) i MOS Osowska( 4 pkt)

Puchar przechodni powędrował na najbliższy rok do SP z Różanej. Przypomnę tylko, że przez ostatni rok , to gospodarze z Osowskiej dzierżyli Puchar w swoich rękach.

Naszą drużynę reprezentowali:
1. Patryk Wiśniewski( gra pojedyńcza)
2. Robert Smolski( gra piojedyńcza)
3. Patryk Wiatr( gra podwójna)
4. Piotr Borkowski( gra podwójna)

Niestety gospodarze z Osowskiej wypadli poniżej oczekiwań, choć pierwsza runda była w naszym wykonaniu bardzo dobra, bo debel wygrał wszystkie mecze, Wiśniewski awansował do półfinału, a Smolski w grupie wygrał 3 pojedynki, dwa przegrywając( nie awansował jednak do ćwierćfinałów) Jednak potem było już dużo gorzej. Indywidualnie Wiśniewski zajął 4 miejsce, a debel szóste.
W trakcie turnieju już tradycyjnie gospodarze z Osowskiej poczęstowali wszystkich uczestników czekoladowymi mikołajami( w końcu to turniej mikołajkowy) smaczną pizzą oraz coca- colą. Wszystkie placówki otrzymały dyplomy za udział. Najlepsi zawodnicy( miejsca od 1-3) statuetki oraz nagrody rzeczowe. Najlepsze drużyny puchary duże i nagrody rzeczowe. W dekoracji zwycięzców udział wzięła między innymi wicedyrektor MOS Nr 7 –pani Jolanta Kaczmarczyk.

Tekst: A.D.

 

Może Ci się również spodoba

Skip to content