XIII MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO MOS-ÓW, MOW-ÓW I DOMÓW DZIECKA O PUCHAR DYREKTORA MOS NR 7 05.12.2019

05 grudnia 2019 roku już po raz TRZYNASTY odbył się w MOS Nr 7 Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego MOS-ów, MOW-ów i Domów Dziecka o Puchar Dyrektora MOS Nr 7. Tak, jak w zeszłym roku udział wzięło jedenaście placówek:

1. MOS OSOWSKA ( gospodarze)
2. MOS BROŻKA
3. MOS RZYMOWSKIEGO
4. MOS RADOŚĆ
5. MOS ZIELONKA
6. MOS RYNEK NOWEGO MIASTA
7.SPWR TORUŃSKA
8. MOW DOLNA
9. MOW PATRIOTÓW
10. SP RÓŻANA
11. OWR NIEPODLEGŁOŚCI( dom dziecka)

 

Udział wzięło łącznie 28 zawodników, w tym jedna zawodniczka reprezentująca MOS z Rzymowskiego.

Turniej był rozgrywany w grze pojedynczej i w podwójnej. W grze pojedynczej rywalizowało 22 zawodników( po 2 osoby na placówkę) , w grze podwójnej każda placówka wystawiała jeden debel( dwóch zawodników). Podsumowaniem była klasyfikacja drużynowa, o której wyniku decydowała punktacja za 6 pierwszych miejsc w grze pojedynczej i podwójnej( 10 pkt za 1 miejsce, 8 pkt za 2 miejsce, 6 pkt za 3 miejsce, 4 punkty za 4 miejsce,  2 punkty za 5 miejsce, 1 pkt za 6 miejsce)

Rozgrywki odbywały się systemem grupowym i pucharowym. W grze pojedynczej zawodnicy grali w pięciu grupach, z których po trzech najlepszych z każdej grupy oraz jeden zawodnik z czwartego miejsca z najlepszym dorobkiem awansowało do 1/16. W dalszej fazie zawodnicy grali systemem pucharowym aż do finału. W grze podwójnej były trzy grupy, z których po dwie najlepsze awansowały do drugiej rundy. W drugiej rundzie były dwie grupy trzydrużynowe, gdzie drużyny z pierwszych miejsc grały o 1 miejsce, z drugich miejsc o 3 miejsce, a z trzecich miejsc o 5 miejsce.

Nasza reprezentacja w składzie Patryk Wiatr i Piotr Borkowski wypadła zdecydowanie lepiej niż w zeszłym roku, kiedy to w żadnej z trzech klasyfikacji nie mieliśmy podium. W tym roku w każdej z trzech klasyfikacji zdobywaliśmy miejsca w pierwszej trójce. I tak Patryk Wiatr w grze indywidualnej dopiero w finale musiał uznać wyższość reprezentanta z MOS Brożka Klaudiusza Stosio, który, co ciekawe powtórzył wyczyn z zeszłego roku, a zatem drugi raz z rzędu został najlepszym zawodnikiem naszego Turnieju. Piotr Borkowski w grze indywidualnej zajął dobre piąte miejsce. A obaj nasi zawodnicy wywalczyli trzecie miejsce w grze podwójnej. Powyższe wyniki pozwoliły nam osiągnąć bardzo dobre drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Ostateczna klasyfikacja XIII Mikołajkowego Turnieju Tenisa Stołowego przedstawia się następująco:

GRA POJEDYŃCZA:
1.      Klaudiusz Stosio( MOS Brożka)
2.      Patryk Wiatr( MOS Osowska)
3.      Damian Zadrożny ( MOS Brożka)
4.      Miłosz Sobolewski( SPWR Toruńska)
5.      Piotr Borkowski( MOS Osowska)
6.      Jakub Nowogórski( MOS Zielonka)

 

GRA PODWÓJNA:
1.      MOS Brożka
2.      MOS Zielonka
3.      MOS Osowska
4.      MOW Dolna
5.      OWR NIEPODLEGŁOŚCI
6.      MOW PATRIOTÓW

 

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA:
1.      MOS BROŻKA( 26 pkt)
2.      MOS OSOWSKA( 16 pkt)
3.      MOS ZIELONKA( 8 pkt)
4.      SPWR TORUŃSKA( 4 pkt)
5.      MOW DOLNA( 4 pkt)
6.      OWR NIEPODLEGŁOŚCI(2)

 

Puchar przechodni powędrował na najbliższy rok do MOS-u z Brożka . W trakcie turnieju już tradycyjnie gospodarze z Osowskiej poczęstowali wszystkich uczestników czekoladowymi mikołajami( w końcu to turniej mikołajkowy) smaczną pizzą oraz pepsi. Wszystkie placówki otrzymały dyplomy i statuetki za udział. Najlepsi zawodnicy( miejsca od 1-3)  statuetki oraz nagrody rzeczowe. Najlepsze drużyny puchary duże i nagrody rzeczowe.

Tekst: A.D.

 

Może Ci się również spodoba

Skip to content