Uroczyste Podsumowanie Warszawskiej Ligi Piłki Nożnej Ośrodków Wychowawczych i Domów Dziecka – sezon 2017/2018

Uroczystość podsumowania XIII już edycji Warszawskiej Ligi Piłki Nożnej Ośrodków Wychowawczych i Domów Dziecka odbyła się 18.06.2018 r. już po raz drugi na terenie Organizatora rozgrywek- Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Nr 7 z ul. Osowskiej 81 w Warszawie. Tak jak w zeszłym roku Mistrzem Warszawskiej Ligi Piłki Nożnej Ośrodków Wychowawczych i Domów Dziecka został gospodarz Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii Nr 7 (to już dziewiąty tytuł mistrzowski tej placówki. ) Wicemistrzem został Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy z ul. Barskiej. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Dolnej.
W grupie młodszej 2 ligi najlepsi okazali się piłkarze Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii z Radości, którzy po raz pierwszy wygrali swoje rozgrywki. Zarówno Mistrzowie z Osowskiej jak i ich młodsi zwycięzcy z Radości otrzymali( poza pucharami na własność) puchary przechodnie dla aktualnych mistrzów ligi.
W ciągu roku wzięło udział 21 drużyn podzielonych na I ligę, II ligę- grupę starszą i II ligę- grupę młodszą. To daje imponującą liczbę ponad250 dzieci i młodzieży biorących udział rozgrywkach. MOS Osowska wystawiła cztery drużyny, MOW Barska – dwie drużyny, MOS Radość- dwie drużyny. Pozostałe placówki wystawiły po jednej drużynie. Mecze odbywały się na boisku MOS Nr 7 na ul. Osowskiej 81.
W trakcie roku szkolnego 2017/2018 rozegrano 136 meczów, w których padło 1572 goli. . A oto uczestnicy Ligi:
I LIGA
1. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii Osowska
2. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Barska
3. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Dolna
4. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii Reymonta
5. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii Łomianki
6. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii Brożka
7. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii Zielonka

II LIGA- Grupa Starsza
1. MOW Barska(II drużyna)
2. MOS Osowska(II drużyna)
3. MOS Osowska(III drużyna)
4. Gimnazjum Specjalne Różana
5. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii „Kąt” z ul. Zorzy
6. Dom Dziecka Jaktorowska- drużyna wycofała się w trakcie sezonu

II LIGA- Grupa Młodsza
1.Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii Radość
2. Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii Radość
3.Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Zakroczymska
4.Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii Osowska(IV drużyna)
5.Szkoła Podstawowa Wspierania Rozwoju Toruńska
6.Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii Zielonka Młodsza
7.Gimnazjum Specjalne Różana Młodsza
8. FC Piorun

Uroczystość poprowadzili: Pan Leszek Roszczenko- z ramienia Akademickiego Związku Sportowego Środowisko Warszawa oraz Andrzej Dąbek- założyciel Ligi, jej organizator i koordynator z ramienia Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Nr 7 z ul. Osowskiej w Warszawie. W uroczystości i dekoracji uczestników wzięli też udział: Dyrektor zwycięskiej drużyny MOS Nr 7 z ul. Osowskiej, p. Robert Lisewski oraz dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii z Radości –p. Marzena Wolska. Uczestnicy zostali nagrodzeni pucharami ,statuetkami, medalami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Na koniec uroczystości został przygotowany dla wszystkich poczęstunek w postaci pizzy.

Ze sportowym pozdrowieniem
Andrzej Dąbek

Może Ci się również spodoba

Skip to content