TURNIEJ KLAS MOS NR 7 W MINI HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ 12.01.2022

12 stycznia 2022 po raz pierwszy w nowej formule odbył się w naszej placówce turniej klas w mini halowej piłce nożnej. W turnieju udział wzięło 8 klas, w tym cztery klasy ze szkoły podstawowej i cztery ze szkoły branżowej. Łącznie zagrało 35 uczniów. Drużyny grały w składach 3 lub 4 osobowych i podzielone zostały na dwie grupy po cztery drużyny. Najlepsze dwie drużyny z poszczególnych grup awansowały do półfinałów, trzecie drużyny z grupach zagrały o 5 miejsce w turnieju, a zespoły z czwartych miejsc rywalizowały o 7 miejsce w turnieju. W ciągu 4 godzin rozegranych zostało 18 meczów, w których padło aż 131 bramek! Mecze grupowe trwały 7 minut( 12 meczów), mecze półfinałowe i o poszczególne miejsca w turnieju trwały 10 minut( 6 meczów).

Turniej pokazał, że uczniowie-piłkarze byli „głodni gry” stąd grali z ogromnym zaangażowaniem i wolą zwycięstwa. Chłopcy z młodszych klas choć nie mieli większych szans w rywalizacji ze starszymi ze szkoły branżowej, to jednak nie poddawali się i w niektórych meczach sprawili faworytom problemy.

Zdecydowanie najlepszą drużyną w turnieju została klasa 1 K, która zagrała sześć meczów, i wszystkie wygrała.

Zwycięska drużyna kucharzy z 1 klasy branżowej zagrała w składzie : Mateusz Łapa, Michał Skwarski, Krystian Kosowski, Maks Wieczorek.

To właśnie z tej drużyny wyłoniony został najlepszy zawodnik turnieju( Michał Skwarski) i najlepszy bramkarz( Krystian Kosowski)

Druga klasa kucharzy była faworytem Turnieju, ale w finale musieli uznać wyższość swoich młodszych kolegów. Starsi kucharze zagrali w składzie: Gabriel Zadrożny, Filip Zawisza, Paweł Kryśkiewicz, Krystian Kozierewicz.

Najniższe miejsce na podium dla mechaników w składzie: Krystian Walędzik, Rafał Siwek, Kuba Snitkiewicz, Sviatoslav Chamyk.

Tuż za podium uplasowali się branżowcy z telekomunikacji w składzie: Aleksander Cieślak, Jakub Zemlich, Kacper Prasek, Bartek Kryśkiewicz.

Na 5 miejscu najlepsza klasy szkoły podstawowej czyli 8 B, która miała o wiele wyższe apetyty. Chłopcy zagrali w składzie: Kuba Toruński, Kuba Madej, Sebastian Kamiński, Łukasz Kośnik.

Miejsce 6 dla klasy 8 A: Patryk Pawłowski, Patryk Przybylski, Rafał Wieczorek, Oskar Polkowski, Łukasz Mirowski

Przedostatnie miejsce dla 7 A: Mateusz Geller, Igor Baczyński, Dominik Wrotny, Sebastian Pszeniecki, Paweł Zieliński.

Ostatnie 8 miejsce dla najmłodszych czyli klasa 6 A, która wbrew pozorom „ tanio skóry nie sprzedała”. Najmłodsi trafili do grupy późniejszych mistrzów i wicemistrzów turnieju. Chłopcy w meczu grupowym z 2 K jeszcze 20 sekund przed końcem meczu remisowali 2:2. Przegrali jednak 2:3. W innym meczu grupowym z 8 A również przegrali jedną bramką (1:2) . W trzecim meczu grupowym również niewysoko, bo 1:4 przegrali ze zwycięzcami całego turnieju czyli kucharzami z 1 klasy branżowej.

Ostateczna klasyfikacja Turnieju przedstawia się następująco:

1. 1 K(kucharze)
  2. 2 K(kucharze)