DZIEŃ SPORTU W MOS NR 7 XII MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ 23.03.2022

23 marca 2022 r. w słoneczną środę po dwóch latach przerwy udało się zorganizować kolejny( 12 w historii) Turniej Piłki Nożnej z okazji Dnia Powitania Wiosny.
W trakcie turnieju odbywały się również zabawowe konkurencje indywidualne:
• Żonglerka piłką
• Konkurs rzutów do kosza
• Rzut woreczkiem do celu
Trzech najlepszych w każdej z tych konkurencji otrzymało dyplomy i drobne nagrody rzeczowe.
W tegorocznym turnieju piłkarskim udział wzięło 6 drużyn z 4 placówek, w tym trzy drużyny z MOS Nr 7.
6. ORU Otwock
Rozegranych zostało 15 meczów. Każdy mecz trwał 10 minut.
Zgodnie z przewidywaniami zwycięzcami turnieju została pierwsza drużyna gospodarzy z Osowskiej, która w pięciu meczach odniosła pięć zwycięstw.

OSTATECZNA KLASYFIKACJA TURNIEJU:

1. MOS Osowska I ( 15 pkt, w bramkach 11:1)
2. MOS Reymonta (12 pkt, w bramkach 11:4)
3. MOS Radość (9 pkt, w bramkach 6:6)
4. ORU Otwock (6 pkt, w bramkach 5:4)
5. MOS Osowska III (3 pkt, w bramkach 3:12)
6. MOS Osowska II ( 0 pkt, w bramkach 3:12)

Wszystkie uczestniczące drużyny otrzymały puchary i piłki. Trzy najlepsze ekipy otrzymały medale.
Podsumowaniem Dnia Sportu z okazji Powitania Wiosny był towarzyski mecz pomiędzy wychowawcami uczestniczących placówek, a reprezentacją wychowanków ze wszystkich drużyn. Mecz trwał 2×15 minut i wzbudził wiele emocji, szczególnie pośród kibiców. Wychowankowie do przerwy prowadzili już 3:0. Jednak wychowawcy się nie poddawali i wyrównali na 3:3. W samej końcówce meczu wychowankowie przeprowadzili akcję, po której zdobyli zwycięską bramkę ustalając wynik meczu na 4:3.
Gratulujemy i już zapowiadamy mecz rewanżowy w niedalekiej przyszłości.

Tekst: A. D.