Back to School – Aktywny powrót do szkoły

W dniach 19 września – 2 października chętni uczniowie naszej szkoły brali udział w projekcie zorganizowanym przez WCIES, pt. Aktywny powrót do szkoły. W trakcie 14-dniowego wyzwania, uczniowie codziennie mieli jedno zadanie do wykonania. Zadania związane były z życzliwością, otwartością i dbaniem o siebie oraz innych. Wyświetlane były codziennie na ekranie szkolnym. Uczniowie każdego dnia starali się wykonać swoje zadanie, po czym jego realizację zaznaczali na karcie zadań. Po wykonaniu wszystkich zadań i zebraniu kart, nastąpiło losowanie nagród. Nagrodami w tym konkursie były vouchery na różne niematerialne rzeczy, np. zdjęcie w fotelu wicedyrektora, dodatkowe punkty na kartkówce czy zwolnienie z jednej pracy domowej J Głównym celem projektu był miły powrót do szkoły, promowanie zdrowia, aktywności fizycznej, dbałości i życzliwości dla siebie i innych. Uczniowie naszej szkoły byli ciekawi nowych zadań każdego dnia i choć początkowo bali się wyzwań, z czasem chętnie się w nie zaangażowali.

Tekst: K.K.