2×1 MIEJSCE DLA MOS NR 7 OSOWSKA !!! XIII TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ INAUGURUJĄCY ROZGRYWKI WARSZAWSKIEJ LIGI PIŁKI NOŻNEJ OŚRODKÓW WYCHOWAWCZYCH I DOMÓW DZIECKA 14.09.2022

14 września 2022 roku na boisku Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Nr 7 w Warszawie  rozegrany został trzynasty w historii turniej piłki nożnej inaugurujący kolejny sezon Warszawskiej Ligi Piłki Nożnej Ośrodków Wychowawczych i Domów Dziecka. Organizatorem turnieju był MOS Nr 7 we współpracy z Akademickim Związkiem Sportowym- Środowisko Warszawa, który od kilkunastu już lat wspiera nasze rozgrywki zapewniając opiekę medyczną, sędziów, nagrody, puchary i statuetki, wodę itp.

W tegorocznym turnieju udział wzięło łącznie 11 drużyn( o 4 więcej niż w roku poprzednim)

KATEGORIA MŁODSZA

W kategorii młodszej rywalizowało pięć drużyn( MOS Osowska 2, MOS Radość 2, MOS Łomianki 2, MOS Trakt Lubelski i SPWR Toruńska).

W kategorii starszej zagrało sześć drużyn.

Po raz pierwszy w historii w kategorii młodszej najlepsi okazali się piłkarze z Osowskiej !!!

Młodzi zawodnicy z Osowskiej wygrali trzy mecze i jeden przegrali. Przypomnę tylko, że w zeszłym roku zajęli ostatnie miejsce w gronie czterech drużyn. Walka o zwycięstwo trwała do ostatnich minut ostatniego meczu. W ogóle wszystkie mecze w tej kategorii  były bardzo wyrównane i z 10 rozegranych tylko jeden zakończył się większą różnicą niż jedna bramka.

A oto wyniki w kategorii młodszej:

Osowska- Trakt Lubelski 1:0

Osowska- Łomianki 1:2

Osowska-Radość 1:0

Osowska- Toruńska 1:0

Łomianki- Trakt Lubelski 1:1

Łomianki- Radość 1:1

Łomianki- Toruńska 2:1

Radość- Trakt Lubelski 2:1

Radość- Toruńska 2:1

Trakty Lubelski- Toruńska 4:2

Końcowa klasyfikacja w kategorii młodszej:

1. MOS Osowska 2
  2. MOS Łomianki 2
  3. MOS Radość
  4. MOS Trakt Lubelski
  5. SPWR Toruńska

KATEGORIA STARSZA

W kategorii starszej rywalizowało 6 drużyn, które po losowaniu utworzyły dwie 3- zespołowe grupy: MOS Osowska, MOS Rudzienko(Zielonka), MOW Patriotów oraz ORU Borowa(Otwock), MOS Łomianki i MOS Radość.

Zwycięzcy grup zagrali ze sobą o 1 miejsce. Drużyny z drugich miejsc zagrały o 3 miejsce. A drużyny z miejsc trzecich o 5 miejsce.

Już po raz dziewiąty w historii najlepszy okazał się MOS Nr 7 z Osowskiej. Nasza drużyna w porównaniu do kilku ostatnich lat wystąpiła w nowym składzie, gdyż większość kluczowych piłkarzy zakończyło edukację w naszej placówce.

A oto wyniki w kategorii starszej:

Osowska- Patriotów 2:0

Osowska- Rudzienko 2:0

Rudzienko- Patriotów 1:0

Łomianki- Otwock  3:0

Łomianki- Radość 1:0

Otwock- Radość 1:0

Mecze o miejsca:

o 5 miejsce: Radość-Patriotów 0:0 i w dogrywce 3:2 w rzutach karnych

o 3 miejsce: Rudzienko- Otwock 4:0

o 1 miejsce: Osowska- Łomianki 0:0 i 3:1w dogrywce w rzutach karnych

Końcowa klasyfikacja w kategorii starszej:

1. MOS Osowska
  2. MOS Łomianki
  3. MOS Rudzienko(Zielonka)
  4. ORU Borowa( Otwock)
  5. MOS Radość
  6. MOW Patriotów

A oto składy naszych drużyn:

MOS Osowska młodsza: Łukasz Wojtczyk( grający wychowawca), Dominik Wrotny(bramkarz), Igor Baczyński, Tomasz Dudek, Krzysztof Kamiński, Jakub Koroś- Pawlak, Piotr Szczepański, Mikołaj Jurkiewicz

MOS Osowska- Reprezentacja: Andrzej Dąbek( grający wychowawca), Mateusz Łapa, Rafał Siwek, Emil Kruk,  Michał Skwarski, Patryk Pawłowski(bramkarz), Paweł Zieliński, Dominik Wnuk, Sebastian Pszeniecki, Maks Wieczorek.

Warto dodać, że wszystkie cztery bramki dla pierwszej drużyny zdobył nasz nowy nabytek Emil Kruk, który dołożył jeszcze piątą bramkę strzelając decydującego karnego w dogrywce w meczu finałowym.

Bramki dla drużyny młodszej strzelali: Krzysiek Kamińskie- 2, Igor Baczyński- 1, Łukasz Wojtczyk- 1.

Tekst: A.D.