Wyjście do Centrum Nauki Kopernik

27 marca 2023 r. uczniowie klas 7a i 7b odwiedzili Centrum Nauki Kopernik. Zwiedzając muzeum, chłopcy mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Zaobserwowali tu wiele występujących w naturze zjawisk i dowiedzieli się, jak wpływ na przyrodę ma działalność człowieka.

Wizyta w Koperniku była także okazją do spotkania z robotem humanoidalnym porozumiewającym się ze światem za pomocą najpopularniejszego modelu językowego GPT3 – Kopernikiem, który podążając wzrokiem za rozmówcą, odpowiadał na najtrudniejsze pytania.

Duże zainteresowanie wzbudził samochód przyszłości – Mercedes – Benz F 015, który może jeździć bez udziału kierowcy.

Wizyta w Koperniku inspirowała uczniów do obserwacji, doświadczenia, zadawania pytań oraz poszukiwania odpowiedzi.

Tekst: A.A.