Udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zdrowia PCK

W dniu 28.03.2023 r. chętni uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w etapie szkolnym Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia PCK. Organizatorem Olimpiady jest Polski Czerwony Krzyż. Celem Olimpiady jest wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie, promocja nawyków zdrowego odżywiania, ruchu i higieny oraz dbania o środowisko naturalne.

Założenia Olimpiady wpisują się w cel nr 3 Agendy ONZ 2030 „Dobre zdrowie, jakość życia”.

Olimpiada jest przedsięwzięciem kilkuetapowym i obejmuje:
– etap szkolny organizowany od 27 – 31 marca 2023 roku przez Szkoły;
– etap rejonowy/strefowy organizowany 21 kwietnia 2023 roku przez Oddziały Rejonowe PCK;
– etap okręgowy organizowany 19 maja 2023 roku przez Oddziały Okręgowe PCK;
– finał ogólnopolski organizowany 16 – 18 czerwca 2023 roku przez Biuro Zarządu Głównego PCK.

Na każdym etapie Olimpiady uczestnicy rozwiązują test wiedzy, obejmujący zagadnienia związane z promocją zdrowia, zdrowym stylem życia, zdrowym żywieniem, promowaniem aktywności fizycznej, ekologii, w tym przeciwdziałaniu marnowania żywności i surowców.
W etapie szkolnym test rozwiązało około 17 894 uczestników z całej Polski.

27 uczniów naszej szkoły zmierzyło się z trudnym testem. Najlepiej napisali:

– Kacper Pohorecki (uczeń z klasy 7b Szkoły Podstawowej) – zdobył 29 punktów/30.

– Mateusz Łapa (uczeń z klasy 2 K Szkoły Branżowej I Stopnia) – zdobył 20 punktów/30.

Uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w etapie rejonowym Olimpiady.

Gratulujemy Kacprowi i Mateuszowi oraz życzymy sukcesów na dalszych etapach Olimpiady.

Dziękujemy wszystkim uczniom za chęć sprawdzenia swojej wiedzy.

Tekst: A.A.