Dzień Ziemi

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu różne organizacje przeprowadzają szereg akcji, których celem jest promowanie ekologicznych postaw.
21 kwietnia br. nasi uczniowie dołączyli do webinariów organizowanych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Podczas spotkań chłopcy dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy
nt. gospodarowania odpadami, śladu węglowego, aktywizmu i budowania więzi z przyrodą.
Na drugi dzień chłopcy włączyli się do akcji „Sprzątamy Dla Polski” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Celem akcji była nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro. W ramach akcji uczniowie z wielkim zaangażowaniem posprzątali najbliższą okolicę ośrodka, park im. Józefa Polińskiego oraz rezerwat przyrody Olszynka Grochowska. Wśród zebranych odpadów były przede wszystkim szklane i plastikowe butelki oraz puszki aluminiowe. Takie akcje uświadamiają, że każdy z nas ma wpływ na dobrostan Ziemi i należy dbać o środowisko przyrodnicze. Chłopcy pokazali, że ochrona klimatu nie jest im obojętna.

Tekst: A.A.

Może Ci się również spodoba

Skip to content