Udział w projekcie „Lekcje z ZUS”

W II semestrze, w ramach doradztwa zawodowego, wszystkie klasy wzięły udział w projekcie „Projekt z ZUS” adresowanym do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Projekt ten zwraca uwagę młodzieży na zasadę solidaryzmu społecznego, potrzebę ubezpieczenia się w czasie aktywności zawodowej i konieczność indywidualnego dbania o emerytalną przyszłość. W ramach projektu uczniowie wzięli udział w konkursie. Przygotowali plakaty, które wyjaśniały, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne. Praca Jakuba Śliweckiego, ucznia klasy 7a przeszła do etapu centralnego. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy wraz z upominkami. Chłopcy uczestniczyli również w dwóch lekcjach online „Ubezpieczenia społeczne w praktyce”, dzięki którym poszerzyli swoją wiedzę na temat ubezpieczeń społecznych. Zdobyta wiedza pozwoli uczniom na podjęcie słusznych decyzji dotyczących przyszłej ścieżki zawodowej.

Tekst: A.A.