Szczepienie przeciwko COVID 19

Szanowni Rodzice, Opiekunowie

Od 7 czerwca 2021 roku można rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12 rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych, jednak trwają przygotowania by po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia. W załączeniu przekazujemy komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne. Ponadto zachęcamy do udziału w wideokonferencji dla rodziców uczniów od 12 roku życia. Odbędzie się ona 23 czerwca 2021 roku o godzinie 18:00.

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby niepełnoletniej przeciw COVID19 – pobierz