MOS NR 7 OSOWSKA DRUGI RAZ Z RZĘDU MISTRZEM POLSKI W PIŁCE NOŻNEJ MŁODZIEŻOWYCH OŚRODKÓW SOCJOTERAPII 2021 !!!

W dniach 17-18 czerwca 2021 r. na boisku Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Nr 7 na ul. Osowskiej 81 odbyły się czwarte w historii Mistrzostwa Polski Młodzieżowych Ośrodków Socjoterapii w piłce nożnej.

Organizatorem tak, jak w poprzednich latach był Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii Nr 7 w Warszawie z ul. Osowskiej 81 przy ogromnemu wsparciu Akademickiego Związku Sportowego- Środowisko Warszawa. Udział w Mistrzostwach wzięło 12 placówek( kolejność drużyn poniżej jest również klasyfikacją końcową Mistrzostw):

 1. MOS Nr 7 Warszawa
 2. MOS Wierzchowo Dworzec
 3. MOS Nr 4 Łódź
 4. MOS Gołotczyzna
 5. MOS Łomianki
 6. MOS Skarżysko Kamienna
 7. MOS Nr 6 Warszawa
 8. MOS Szczecin
 9. MOS Nr 2 Kraków
 10. MOS Łękawa
 11. MOS Nr 1 Kraków
 12. MOS nr 8 Warszawa

 

Łącznie w Mistrzostwach wzięło udział ponad 110 piłkarzy i jedna piłkarka( Weronika Młynarczyk z MOS nr 1 z Krakowa)

 

NASZA DROGA DO ZWYCIĘSTWA

To wydawało się niemożliwe, a jednak się stało. Było naprawdę ciężko powtórzyć  sukces sprzed 2 lat, ale nasi piłkarze walczyli do końca nie zważając na trudne chwile. W ćwierćfinale, będąc faworytami w meczu z MOS Nr 6 Warszawa byliśmy bliscy odpadnięcia, bo wygraliśmy dopiero po dogrywce w rzutach karnych, a wiemy, że rzuty karne są jak loteria. W półfinale były momenty, że sprzyjało nam piłkarskie szczęście, gdy przeciwnik( MOS Gołotczyzna) naciskał, ale nie daliśmy sobie strzelić bramki, a sami strzeliliśmy wygrywając 1:0.

W Wielkim Finale szybko straciliśmy bramkę, ale nie podłamaliśmy się i równie szybko wyrównaliśmy na 1:1. Potem mieliśmy swoje okazje, których nie wykorzystaliśmy i znowu, jak w ćwierćfinale musiały zdecydować rzuty karne. Pierwszego nie strzeliliśmy, i już widmo porażki zajrzało nam w oczy, ale nasz bramkarz pokazał klasę. Obronił dwa karne i sam strzelił bramkę z karnego i ZOSTALIŚMY PO RAZ DRUGI Z RZĘDU MISTRZAMI  POLSKI MŁODZIEŻOWYCH OŚRODKÓW SOCJOTERAPII W PIŁCE NOŻNEJ!!!

Nasza gra nie była porywająca, ale była skuteczna i pełna woli walki do końca. Pokazaliśmy serce i silną psychikę. Potrafiliśmy pokonać trudności i wyjść zwycięsko.

Drużyny zostały podzielone na trzy grupy po cztery drużyny. Pierwszego dnia odbyło się 18 meczów eliminacyjnych, które wyłoniły 8 drużyn tworzących pary ćwierćfinałowe. Drugiego dnia odbyło się 18 meczów, które zdecydowały o końcowych miejscach poszczególnych drużyn.

A OTO WYNIKI WSZYSTKICH MECZÓW NASZEJ DRUŻYNY:

Faza grupowa

MOS Nr 7 Warszawa – MOS Nr 1 Kraków 6:0

MOS Nr 7 Warszawa – MOS Nr 8 Warszawa 7:2

MOS Nr 7 Warszawa- MOS Skarżysko Kamienna 4:3

Ćwierćfinał

MOS Nr 7 Warszawa- MOS Nr 6 Warszawa 1:1(3:1 w rzutach karnych)

Półfinał:

MOS Nr 7 Warszawa- MOS Gołotczyzna 1:0

Finał

MOS Nr 7 Warszawa- MOS Nr 6 Warszawa 1:1( 3:2 w rzutach karnych)

Poza zwycięstwem w Mistrzostwach , dwóch naszych zawodników otrzymało nagrody indywidualne: Konrad Kosowski i Jakub Toruński.

 

KRÓL STRZELCÓW

Królem strzelców IV Mistrzostw MOS-ów w Piłce Nożnej został NASZ REPREZENTANT JAKUB TORUŃSKI( 10 bramek), na miejscu 2 uplasował się również z 10 bramkami Daniel Malanowski z MOS Łomianki.Trzecie miejsce zajął Adrian Ochmański ( MOS Nr 4 Łódź)

NAJLEPSZY ZAWODNIK

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano naszego zawodnika, a został nim KONRAD KOSOWSKI

NAJLEPSZY BRAMKARZ

Najlepszym bramkarzem Mistrzostw został wybrany Karol Mombo- Mabiala z drużyny MOS Wierzchowo Dworzec.

STRZELCY BRAMEK W DRUŻYNIE MISTRZA

10- Jakub Toruński

4- Krystian Poreda

3- Konrad Kosowski

2- Kacper Jagnicki

SKŁAD DRUŻYNY MISTRZÓW Z MOS NR 7

1.Kacper Jagnicki, 2.Konrad Kosowski, 3.Krystian Poreda,4. Kacper Michalak, 5.Mateusz Łapa, 6.Jakub Toruński, 7.Gabriel Zadrożny, 8.Filip Zawisza, 9.Aleksander Cieślak, 10.Michał Skwarski

Smacznym podsumowaniem Mistrzostw była już tradycyjnie PIZZA dla wszystkich uczestników.

Podczas Uroczystego Zakończenia Mistrzostw, wręczono najlepszym drużynom puchary, medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Pozostałe drużyny otrzymały również pamiątkowe puchary oraz dyplomy i nagrody za uczestnictwo. Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych otrzymali statuetki i nagrody rzeczowe.

Wszyscy uczestnicy bez względu na wynik, byli bardzo zadowoleni z udziału w Mistrzostwach i wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnych.

Ze sportowym pozdrowieniem/Andrzej Dąbek

Może Ci się również spodoba

Skip to content