II NOWOROCZNY MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O SPORCIE PRZESZEDŁ DO HISTORII

Dnia 09 lutego 2018 r. w Sali Sportu MOS Nr 7 odbył się drugi w historii Noworoczny Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Sporcie.
Przypomnę tylko, że konkursy wiedzy o sporcie odbywają się w naszej placówce od 2010 r., jednak do 2016 r. organizowaliśmy je tylko dla naszych wychowanków. Od 2017 r. czyli ostatnie dwa lata Konkurs organizujemy dla chętnych warszawskich szkół z naszego zaprzyjaźnionego środowiska.
Tak jak to było rok temu, w tym roku udział w Konkursie wzięło osiem placówek.
1. MOS Osowska
2. MOS Radość
3. MOS Reymonta
4. MOS Zielonka
5. MOS Brożka
6. Sz. Podst. Różana
7. SPWR Toruńska
8. OSW Zakroczymska
Z założenia każdą placówkę mogło reprezentować 3 uczniów( jednak Reymonta reprezentował jeden uczestnik, a Zakroczymską dwóch, z Osowskiej było czterech). Ich indywidualne osiągnięcia wliczane były na koniec do klasyfikacji drużynowej. Łącznie w konkursie udział wzięło w tym roku 22 uczestników.
MOS Nr 7 Osowska reprezentowali: Michał Jankowski, Adrian Danielik, Adrian Pawłowski i Daniel Nowakowski( jako gospodarze mogliśmy wystawić jednego więcej uczestnika, ale jego wynik nie był wliczany do klasyfikacji drużynowej)
Tak , jak z wzeszłym roku Konkurs składał się z trzech rund. Do drugiej rundy awansowało dziesięciu uczestników, do trzeciej finałowej pięciu . W pierwszej rundzie każdy uczestnik losował kopertę z czterema pytaniami. W kolejnych dwóch rundach były po trzy pytania.
Zdecydowanym zwycięzcą Konkursu został uczeń ze Szkoły Podstawowej Wspierania Rozwoju z ul. Toruńskiej Krystian Dutkiewicz, który zdobył maksymalną liczbę 10 pkt odpowiadając na wszystkie pytania. Drugie miejsce zajął uczeń z Zakroczymskiej Dawid Cholewa-8 pkt. Trzecie miejsce zajął reprezentant MOS Reymonta Hubert Węgrzyn( 6, 25 pkt)
Nasi reprezentanci zajęli dalsze miejsca: 8 Adrian Danielik( 4 pkt), 9 Michał Jankowski( 3, 25 pkt), 10 Daniel Nowakowski ( 3 pkt)Adrian Pawłowski( 2, 75 pkt)

Klasyfikacja drużynowa:
1.SPWR Toruńska
2. OSW Zakroczymska
3. MOS Radość
4. MOS Osowska
Skład jury Konkursu: Andrzej Dąbek, Dariusz Myśliwiec, Rafał Heba, Krzysztof Pieczykolan.
Najlepsi otrzymali statuetki i nagrody rzeczowe. Wszystkie szkoły otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy. Zapraszamy za rok.

Tekst: A.D.

Konkurs wiedzy o sporcie 5 Konkurs wiedzy o sporcie 3 Konkurs wiedzy o sporcie 2 Konkurs wiedzy o sporcie