Lekcja muzealna w Łazienkach Królewskich

6 maja br., w ogrodach Łazienek Królewskich, uczniowie klasy 6a i 8a uczestniczyli w lekcji „Przyroda wokół nas, czyli jak być uważnym obserwatorem przyrody” organizowanej przez Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Celem zajęć było uwrażliwienie uczniów na otaczającą przyrodę oraz uświadomienie im, że wiedzę o florze i faunie można czerpać także z własnych obserwacji. Uczniowie, zaopatrzeni w lupy i lornetki, podziwiali piękno przyrody. Podczas spaceru poznali bogactwo fauny i flory, zwyczaje mieszkających tam ptaków i ssaków, zaś nad wodą zaobserwowali różne gatunki ryb. Największe zainteresowanie wzbudziły zaprzyjaźnione z ludźmi pawie, wiewiórki i gołębie. Podczas zajęć uczniowie wykazali się dużą wiedzą z biologii. Wędrówka po Łazienkach Królewskich w wiosennym słońcu była nie tylko okazją do bliskiego kontaktu z przyrodą, ale też możliwością wymiany wrażeń i integracji części szkolnej społeczności.

Tekst: A.A.