Tydzień Humanistyczny- I edycja w MOS nr 7

Przepełniony atrakcjami i niepowtarzalny Tydzień Humanistyczny – związany nieodzownie z Międzynarodowym Dniem Książki – dobiegł już końca.

Wydarzenia mijających dni obfitowały w różnorodne i niekonwencjonalne lekcje przedmiotów humanistycznych (we wszystkich klasach Szkoły Podstawowej nr 348 z oddziałami gimnazjalnymi) :
– język polski – lekcja o historii książki i pisma oraz lekcja interaktywna Humanista, czyli kto? ;
– język angielski – lekcja oparta na metodzie stacji zadaniowych oraz lekcja interaktywna Facts about UK;
– historia – lekcja o patriotyzmie oraz lekcja dotycząca ciekawostek historycznych;
– lekcja biblioteczna – lekcja oparta na połączonych metodach stacji zadaniowych oraz escaperoomu.

Wychowankowie uczestniczyli także w projekcjach trzech wyjątkowych filmów :

– Upiór w operze – filmowa wersja musicalu Andrew Lloyd Webbera z 1986 (opartego na powieści Gastona Leroux’a z roku 1911) powstała w 2004 w reżyserii Joela Schumachera. Fabuła opowiada o losach młodej sopranistki – Christine Daaé oraz o chorobliwej miłości do niej tajemniczego Upiora Opery;

– Miasto’44- polski film wojenny z 2014 roku w reżyserii Jana Komasy, opowiadający o młodych warszawiakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w obliczu bezwzględnej okupacji;

– Metro – rosyjski film katastroficzny z 2012 roku w reżyserii Antona Merdiecheva, na podstawie powieści Dymitra Safonova z 2005 roku.

Podczas Tygodnia Humanistycznego cały nasz szkolny korytarzu ozdobiony został wykonanymi odręcznie plakatami -nawiązującymi tematycznie nie tylko do przedmiotów humanistycznych, lecz także do patronów roku 2018.

Odbyły się także cztery konkursy przedmiotowe związane z literaturą, ortografią, 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wiedzy o krajach anglojęzycznych.
Gratulujemy, raz jeszcze, zwycięzcom !
( Adrian,Michał,Daniel – brawo !)

Czekamy na kolejne święto przedmiotów humanistycznych – już za rok – jednocześnie zapraszając do krótkiej fotorelacji z tegorocznych obchodów w dniach 23- 25 kwietnia.

Tekst: M.P.